REKLAM
X

Zencefil, Tarçın Ve Bal Eklem Ağrılarınız Için Harikulade Bir Karışım.

0
508

Bir çok insan eklem ağrısı çeker, bu genel olarak nihayetinde başa çıkmanız gerekli olan bir ağrıdır. Ancak bu ağrıları azaltabilecek ve hayatınızı iyileştirebilecek doğal yöntemler vardır. Bugün sizlere zencefil ile hazırlayacağınız bir tarif sunacağız.

REKLAM

Eklem ağrısı tedavi edilebilir mi?
Ne yazık ki bugüne dek bir tedavi bulunmadı. Eklem iltihabı, artroz ya da romatizma yaygın durumlardır ve sizi enfeksiyon giderici ya da rahatlatıcı ilaçlar almak mecburiyetinde bırakabilirler. Bunların uzun sürede özellikle böbrekler ve karaciğer üstünde yan etkileri olabilir.!

REKLAM

Bildiğiniz üzere, eklemler kemikleri birbirine bağlar, hareketi sağlar ve esnekliği mümkün kılar. Kıkırdak ile kaplıdırlar. Kıkırdak yalnızca düzgün beslenme ile oluşur. Peki hala bazılarımız neden eklem ağrısından sıkıntı duyuyoruz? Bazı durumlarda bu genetiktir, zaman içerisinde aşırı kullanımdandır, kolajen eksikliğindendir, enfeksiyon, lezyon ya da bilinmeyen bazı durumlardan kaynaklanır.

Eklem ağrılarınız arttığında bir doktora görünün. Ancak bazı durumlarda şu tarifi deneyebilirsiniz. Gelin birlikte bakalım…

Eklem ağrısı için zencefil
Zencefil çok kuvvetli tıbbi bir bitkidir. Yüzyıllardır kullanılır, sindirime yardımcı olur ve eklem iltihabının ağrılarına iyi gelir. Peki sırrı ne? İçeriğindeki gingerol maddesi. Ağrıların tedavisinde o kadar çok kullanılmıştır ki pek çok çalışma eklem iltihabı için zencefil önerir.!

REKLAM

2007’de Arizona Üniversitesi’nde zencefilin içerisindeki iltihap dindirici madde bulunmuştur. Gingerol’un kimyasal üretiminin enfeksiyonu aldığı ortaya çıkarıldı. Bu çalışma bunun ne kadar iyi olduğunu kanıtladı.

Daha da fazlası var. Prestijli John Hopkins Üniversitesi zencefilin içeriğindeki iltihap dindirici kimyasalları buldu. Bunlar kullanıldığında alışılmış ilaçlara bile ihtiyaç yok. Sonuç olarak kesinlikle değer!

Ağrı için zencefili nasıl hazırlayacaksınız?
Bir kaşık doğranmış zencefil
Bir bardak su
İki çay kaşığı bal
Biraz tarçın
Bazı makalelerimizde tarçın ve balın eklem ağrılarına nasıl iyi geldiğinden bahsettik. Eğer bunları birlikte sabahları kullanırsanız iltihaplar için çok kuvvetli bir karışımdır. Bu karışıma zencefil ekleyin ve ağrıyı azaltacaksınız. Bu karışımı denemeye değer; ağrınız olduğunda alışılmış ilaçların yerine geçecektir. Sağlığınız için doğal yollardan yararlanın.!– Composite Start –>

Zencefil çayı yapın ve içerisine biraz bal ve tarçın ekleyin. Eğer dilerseniz tarçın çubuğu kullanın. Güne başlamak için harikadır ve öğlenleri de durumunuza çok iyi gelecektir. Neden denemeyesiniz

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here