Yeni Salgın

0
31778

REKLAM

Yeni Salgın
Yeni Salgın Alarmı: 1 Çocuk Hayatını Kaybetti

REKLAM
X


bir kez daha sarıldı. Hindistan’da 12 yaşındaki bir çocuk kaynağı yarasa olan Nilpah virüsüne yakalanıp hayatını kaybetti.2019 senesinde Çin’in Wuhan şehrinde meydana çıkan ve ölümcül olan Koronavirüs salgını ile mücadele imdilik bitmemişken Hindistan’da Nilpah virüsü alarm verdi. Virüse yakalana 12 yaşında bir çocuk yaşamını yitirirken, 188 bireyin ise ilişkili bulunduğu belirleme edildi.

KORONAVİRÜS’DEN 75 KAT DAHA ÖLÜMCÜL SALGIN


Hindistan Koronavirüs ’ün bir varyantı olan ve süratle sunulan Delta varyantının çıktığı ülke. Ülkede bu seferde Koronavirüs ’den 75 kat daha ölümcül olan Nilpah virüsü görüldü.

Virüs nedeniyle hayatını kaybeden çocuk ile ilişkili 188 birey belirleme edildi. 188 ilişkili şahıstan 20’i ise yüksek risk altında bulunuyor. Yüksek riskli şahıslar hastaneye kaldırılırken başka temaslılar evlerinde izole ediliyor.

YENİ SALGININ BELİRTİLERİ

Nilpah virüsünün meydana çıkması ile bulgularının neler olduğu merak hususu durumuna geldi. Esasında bu virüs yeni değil, İlk defa 1990 senelerde Malezya bir domuz çiftliklerinde görülen bu virüsün bulguları şu şekilde; ateş, baş ağrısı, kas ağrısı (miyalji),kusma ve boğaz ağrısı.

AŞISI VE TEDAVİSİ YOK


Nilpah virüsünün rastgele bir tedavisi ya da aşısı bulunmamaktadır. Uzmanların önerisi ise bağışıklığın güçlendirilmesi yönünde.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz