Yeni bir mutasyon daha

0
289

Yeni bir mutasyon daha tespit edildi.. 30 yaş altı için kötü haber…  

REKLAM

B.A621 mutasyon 30 yaş altında göründü…

REKLAM
X

LABORATUVAR TESTLERİ UYGULANIYOR Sağlık yetkilileri, B.A.621 olarak bilinen yeni mutasyonun “ciddi hastalıklara neden olduğunu gösteren bir kanıt bulunmadığını” söylerken, mutasyon tespit edilen vakaların çoğunun “denizaşırı seyahatlerle bağlantılı” olduğunu açıkladı.

İngiltere Halk Sağlığı, mutasyonun daha iyi anlaşılması için laboratuvar testlerinin uygulandığını ve incelendiğini ifade etti.

İngiltere’de koronavirüsün (Covid-19) yeni bir mutasyonu tespit edildiği ve yeni mutasyonun şu ana kadar 16 kişide görüldüğü belirtildi. Çoğunlukla 20 ila 29 yaşlarındaki kişilerde görülen yeni mutasyonun adının B.A.621 olduğu belirtildi.

DELTA VARYANTI EN BASKIN TÜR Öte yandan İngiltere İstatistik Ofisi, geçen hafta İngiltere’de her 75 kişiden 1’inde Covid-19 görüldüğünü açıkladı. Verilere göre, Ocak ayından bu yana kaydedilen en yüksek enfeksiyon seviyesine ulaşıldığı belirtildi.

Ayrıca Delta varyantının Birleşik Krallık’ta en baskın tür olmaya devam ettiği ve geçen haftadan bu yana kaydedilen vakaların yüzde 99’unu oluşturduğu belirtildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz