YASAKLAR GELİYOR TARİH VERİLDİ

0
13666

YENİ YASAKLAR GELİYOR. Tarih Verildi…

REKLAM

REKLAM
X


Koronavirüsle mücadele devam ederken, ortaya çıkan yeni varyantların da etkisiyle vaka sayılarındaki artış korkuttu. Önlemler kapsamında aşı olmayı reddeden vatandaşları için yeni tedbirler alındı. Öte yandan yeni yasak kararlarının alınması gündeme geldi.

Eylül ayının 2. yarısından sonra kapalı mekanlar ve kamu kuruluşlarında a-şı olmayanlar için test zorunluluğu getirilebilir. Öte yandan bu karar AVM’leri de kapsayacak.


YENİ YASAKLAR GELEBİLİR


Eylül ayına girilmesiyle birlikte vakalardaki artışın önüne geçmek için bir dizi yeni tedbirlerin tartışıldığı belirtildi. Hürriyet’ten Nuray Babacan’ın haberine göre yüz yüze eğitimin 6 Eylül’de başlamasıyla oluşacak insan hareketliliğinin tabloda yaratacağı muhtemel kötü durumun önlenmesi amacıyla yeni kararların Eylül’ün ikinci yarısından itibaren alınacağı aktarıldı.


AVM GİRİŞLERİNDE PCR TESTİ ZORUNLULUĞU


Tartışılan önlemler arasında, AVM’lere girişlerde aşısızlara PCR testi zorunluluğu, kamu kurumları, lokanta ve kafeler ile kütüphane gibi mekanlara aşısızlar için ayrı bölüm yapılması, parasız yapılacak PCR testlerinin bir süre sonra paralı olarak uygulamaya konulması gibi konuların yer aldığı belirtildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz