Yarın Seçim Olsa..

0
258

Siyaset gündemine b’omba gibi d’üşen büyük anket sonuçlandı !Yarın Seçim olsa kime oy verirsiniz anketi..Çıkan sonuçlar ortalığı karıştırdı..Ayrıntılar Haberin Devamındadır…

REKLAM

REKLAM
X

Son seçim anketine göre, Cumhur İttifakı cephesinde oy kaybı devam ediyor. CHP’nin oylarında ise çok ciddi bir artış söz konusu. İşte detaylar…


Anket şirketleri seçimlere yönelik çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda Sosyo Politik Saha Araştırmaları Merkezi, eylül ayında gerçekleştirmiş oldukları anket sonucunu kamuoyu ile paylaştı.

21 ilde 2 bin kişinin katılımı ile gerçekleştirilen anketin sonucunda Cumhur İttifakı oylarında ciddi düşüş olduğu saptandı. Muhalefetin oylarında ise yükseliş olduğu görülüyor.

Cumhur İttifakı Oyları Düşüyor


Ankete katılan vatandaşlara, ‘Pazar günü seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?’ sorusu yönetildi. Kararsız seçmenlerin oyu düşüldükten sonra Ak Parti ve MHP’nin oylarında düşüş yaşandı.

‘Önceki seçimde oyumu Ak Parti’ye verdim’ diyenlerin oranı yüzde 10.5 oranında geriledi.

Ak Parti’nin oy oranı yüzde 32.3 olarak gerçekleşirken, MHP yüzde 7.8 oy aldı.

CHP’de çok ciddi bir artış söz konusu. Ankete göre CHP’nin oy oranı yüzde 30.9 seviyesinde. HDP ise yüzde 12.1 oy oranına sahip.

DEVA Partisi: Yüzde 1.8

Gelecek Partisi: Yüzde 1.1

Saadet Partisi: Yüzde 0.8

Diğer: Yüzde 1.9

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz