Vazelin Kullanmak İçin 7 Sebep

0
90332

Merhaba sevgili okurlarım. Vazelin hemen hemen hepimizin evinde bulunmaktadır. Her cilt tipine uygun olması sebebiyle de çoğu kişilerin vazgeçilmezleri arasındadır. Hem her cilt tipine uygun hemde kullanıldığı anda olumlu etkiler ve istenilen sonuçlar verdiği için çeşitli kremlerde yerini alamamaktadır.

Vazelin 1859 yılında tesadüf eseri bulunmuştur. Petrol rafinerisi ile uğraşan işçilerin kayganlığı sebebiyle zorlaştırdığı ve aynı zamanda yaralarına da iyi geldiği bulunmuştur. 1859’tan sonra daha çok keşfedilmiş ve o zamanlardan günümüze kadar gelmeyi başarmıştır. Tesadüf eseri ve günümüze kadar gelmeyi başaran vazelinin etki alanı ve kullanıl alanı da oldukça geniştir. Saç bakımından tırnak kırıklıklarına kadar birçok alanda kullanılır. Faydası ve geniş alanı bakımından vazelinin kullanım alanları ve kullanmak için sebeplerinin detaylarına bakalım.

Vazelin Kullanmak İçin 7 Sebep

1-Dudak nemlendiricisi olarak kullanabilirsiniz:

2-Allık olarak kullanabilirsiniz:

Vazelin sürüldüğü yerde parlaklık ve uzun süre kalabilmesi sebebiyle de sürekli kullanmaktayız. Bu özelliği sayesinde bir miktar toz allığınızı vazelin içine katarak allığınızı uzun süreli yüzünüzde kalmasını sağlar ve elmacık kemiklerinizi daha iyi ortaya çıkarır.

3-Makyaj temizleyecisi olarak kullanabilirsiniz:

4-Parfüm ile beraber kullanabilirsiniz:

Parfümünüzün uzun süreli kalıcı olmasını istiyorsanız, parfümü sıkacağınız bölgeye biraz vazelin sürüp üzerine parfüm sıktığınız zaman uzun süre parfümünüzün kalıcı olmasını sağlarsınız.

5-Kaş ve kirpiklere iyi gelir:

Yoğun şekilde nemlendirici etkisinin bulunması sebebiyle kaş ve kirpiklere sürüldüğü zaman tüylerin uzamasına katkı sağlar. Eğer kirpiklerinizin uzamasını istiyorsanız gece yatmadan önce düzenli bir şekilde sürerseniz etkilerini kısa bir sürede fark edeceksiniz.

6- El ve ayak bakımında kullanabilirsiniz:

Ayaklarda özellikle topuk kısmındaki çatlaklar ağrı yapabilmektedir. Gün boyu üzerinde durduğumuz ayaklarımızın dinlenmesi için gece yatmadan önce ayaklarınıza vazelin sürüp şeffaf bir folyo ile sarın ve çorabınızı giyin. Sabah uyandığınızda ayaklarınızın yumuşacık olduğunuzu fark edeceksiniz. El ve tırnak bakımı içinde oldukça etkilidir. Özellikle tırnak kırılmaları ve tırnak etrafındaki soyulmalara karşı çok iyi gelmektedir.

7- Ayakkabı bakımınız için kullanabilirsiniz:

Bazı ayakkabıların arka kısmı özellikle ayağınıza vurabilmektedir. Bunu önlemek için ayakkabı arka kısmına vazelin sürebilirsiniz. Ayrıca deri/rugan olan ayakkabılarınız varsa sürtünmeden kaynaklı çiziklerin giderilmesine yardımcı olur.

Sağlıklı günler dilerim..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Web sitemizin ayakta durması için reklam gelirlerini kullanıyoruz.Lütfen reklam engelleyiciyi kapatıp sayfamızı yenileyin.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO