Uğur Şahin’den müjdeli haber

0
1864

Uğur Şahin her şey plana uygun olarak ilerliyor dedi. Alman “Der Spiegel” dergisine demeç veren BioNTech’in kurucuları Prof. Dr. Uğur Şahin ve Dr. Özlem Türeci, 12 yaş altı çocuklara korona virüs aşısı yapılmasına ilişkin çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulundu.

REKLAM

REKLAM
X

HER ŞEY PLANA GÖRE GİDİYOR BioNTech’in kurucularından Prof. Dr. Uğur Şahin açıklamalarda bulundu. Şahin açıklamasında ’12 yaş altı olan çocuklar için bilimsel aşı çalışmalarının iyi gidiyor. Durum iyi gözüküyor. Her şey plana göre ilerliyor. BioNTech gelecek haftalarda 5-11 yaş grubu için koronavirüs aşısı kullanım izni isteyecek’ diyerek müjdeyi verdi. Alman biyoteknoloji firması BioNTech, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının 5 ila 11 yaş grubu çocuklarında kullanması için önümüzdeki haftalarda Alman yetkililerden izin istemek için başvurularda bulunacaklarını açıkladı.

ÇOCUKLARA AYNI AŞI DAHAAZ DOZ İLE UYGULANACAK BioNTech’in Baş Tıbbi Sorumlusu olan Özlem Türeci de çok önemli açıklamalarda bulundu. Türeci açıklamasında ‘Biz zaten üretimi hazırlıyoruz. Aşı aynı, ancak daha az dozda olacak.

BioNTech aşısı söz konusu yaş grubu için bilimsel araştırma sonuçlarına sahiptir. Fakat bunların izin verme yetkisine sahip kurumlar için hazır hale getirilmesi gerekiyor. Toplum olarak sert bir kış geçirmemek için hala 60 günümüz var. Bu iki ay içinde mümkün olduğunca çok insanı harekete geçirmek için elimizden geleni yapmalıyız’ ifadelerine yer verdi. TOPLUMU AŞI OLMAYA DAVET EDİYORUZ Biontech kurucuları Şahin ve Türeci, aşı olma konusunda kararsız insanları gelecek haftalarda aşı olmaya ikna etmek için toplumu elinden gelen her şeyi yapmaya davet ederek aşılanmanın önemini bir kez daha vurguladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz