Kleopatra, turşunun sağlıklı kalmasına yardımcı olduğuna ve efsanevi güzelliğine katkıda bulunduğuna inanıyordu. Roma imparatorları, daha güçlü olmaları için birliklerine yemeleri için turşu verirdi. Ve ortaya çıktığı gibi, turşu suyu vücudunuz için harikalar yaratabilecek gerçekten büyülü bir içecektir.

1. Nefesinizi tazelemeye yardımcı olur

Ağız kokusuna ağzınızdaki bakteriler neden olur. Turşu suyundaki sirke güçlü bir dezenfektandır ve zararlı mikropları ve bakterileri öldürür. Dereotu ayrıca antibakteriyel özelliklere sahiptir ve sirke ile birlikte nefesinizin güzel kokmasını sağlayabilir.

2. Karnınızın sağlıklı kalmasına yardımcı olur

Turşu suyundaki dereotu ve sirke de bağırsak sağlığınıza fayda sağlayabilir. Sirke fermente bir gıda olduğu için midenizdeki iyi bakterilerin büyümesini teşvik eder ve sindirim sisteminiz için iyidir. Dereotu hazımsızlık ve mide kramplarına yardımcı olduğu kanıtlanmıştır.!– Composite Start –>

3. Yorgun kasları rahatlatır

Bir araştırmaya göre, kaslardaki ağrıyı yatıştırmak için sadece 1/3 bardak turşu suyu yeterlidir . Turşu suyu, aynı miktarda su içmekten daha hızlı kas ağrılarına yardımcı olur. Araştırmalar bunun, turşu suyundaki sirkenin, kasları kramp yapan sinir sinyallerini durdurmaya yardımcı olabileceğinden kaynaklanabileceğine inanıyor .

4. Nemli kalmanızı sağlar

Birçok çalışma , sirkenin metabolizmayı iyileştirdiğini, yağ yaktığını ve doğal olarak iştahı bastırdığını doğrulamaktadır . Biraz turşu suyu yudumlamak, diyetinize büyük bir fark yaratabilecek küçük bir katkı olabilir.!– Composite Start –>

6. Kan şekerinizi kontrol altında tutar

Bir araştırmaya göre yemekten önce az miktarda sirke bile sağlığınıza fayda sağlayabilir . Tıp uzmanları, şeker hastalığından muzdarip hastalara yardımcı olabileceğine inanıyor. Başka bir çalışma, sirkedeki asetik asidin vücuttaki glikoz üretimini azalttığını göstermiştir .

7. Antioksidanlar açısından zengindir

Turşu suyu, vücudunuzu serbest radikallerin zararlarından korumaya yardımcı olan 2 temel unsur olan C ve E vitaminleri açısından zengindir. C ve E vitaminleri , vücudunuza sağladıkları diğer birçok faydanın yanı sıra bağışıklık sisteminizi güçlendirmeye de yardımcı olu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Web sitemizin ayakta durması için reklam gelirlerini kullanıyoruz.Lütfen reklam engelleyiciyi kapatıp sayfamızı yenileyin.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock