Tamamen Doğal Ürünlerle Bel Fıtığından Kurtulun

0
308

REKLAM

REKLAM
X

Çalıştığımız iş veya günlük yaşantımız, vücudumuzu zorluyor ve eninde sonunda vücudumuz taşıyamayacağı bir yükün altına girerek inciniyor ve sonuçları oldukça ağır oluyor. Bu sorunların başında ise bel fıtığı geliyor.

Tedavisi genellikle ameliyat olan bel fıtığından muzdarip olan hastalar genelikle uzun yıllar hastane sırası bekliyor ve sonrasında fizik tedavilerle eski hayatlarına kavuşmaya çalışıyor ancak bunun çok da kolay olmadığını söylemek zorundayız.

Bel fıtığından korunmanın yollarından biraz bahsedecek olursak; ilk olarak herhangi bir yük kaldırırken belinizi bükerek değil, dizlerinizi bükerek ve bacaklarınızdan destek alarak kaldırmanızı tavsiye ediyoruz. Aksi halde tüm yükü belinize bindirerek tehlikeli bir iş yapıyorsunuz.

Bu içeriğimizde size vereceğimiz bu tamamen doğal tarif sayesinde bel fıtığından tamamen kurtulabilirsiniz. İhtiyacınız olan malzemeler aktarlardan kolaylıkla temin edebileceğiniz kırkkilit otu ve ardıç yağı.

Ertesi gün bir bardak suya bir yemek kaşığı kadar ardıç yağı ekleyerek yine kaynatıyoruz ve karışım soğuduktan sonra tüm omuriliğimize uyguluyoruz. Boyundan bel bölgesine kadar yedirerek sürdüğümüz ardıç yağı omurganızın eski haline dönmesine yardımcı olacaktır.

Bel Fıtığına Ne İyi Gelir?

Bel fıtığı problemi yaşıyorsanız soğuk ve sıcak uygulama belinize uygulayabilirsiniz. Hem soğuk hem sıcak uygulamayı belirli aralıklarla belinize uygulayarak bel fıtığınızı rahatlatabilirsiniz. Belin üstüne bez ile birlikte buz koyabilirsiniz. Buz fıtığın neden olduğu ağrıları uyuşturacak ve bu şekilde bel fıtığı ağrılarınızdan kurtulabilirsiniz.

Bel ağrısını geçirmek için yapacağınız bitkisel çözüm metotları vardır.Rezene Tohumu: Rezene tohumu ile birlikte bel ağrısı tedavisi uygulayabilirsiniz. Rezene tohumu bir bardak suyun içine 5-10 gram ilave edilerek kaynatılır. Daha sonra günde 2 defa içilerek bel ağrılarınızdan kurtulmuş olursunuz.

Haşhaş Tohumu: Bel ağrısını geçiren bir diğer yöntem ise haşhaş tohumudur. Haşhaş tohumu bel ağrısı tedavisini geçirmek için kullanılan en eski metotlardan biri olarak biliniyor. Haşhaş tohumu insan sağlığına oldukça faydalıdır. Dilerseniz haşhaş tohumunu süt veya suyun içinde tüketebiliyorsunuz.

Bir bardak sütün içine 100 gram haşhaş tohumu ilave ederek tüketebilirsiniz. Haşhaş tohumu bel ağrılarınızdan kurtulmanızı sağlayacak olan ve en etkili bitkisel çözüm yollarından biridir.

Papatya Çayı: Papatya çayı içerek de bel ağrılarınızdan kurtulabilirsiniz. Papatya çayı kasları gevşetir ve bel ağrılarına karşı etkilidir. Özellikle fıtığı rahatlatan papatya çayının mucizevi faydaları bulunur. Bir bardak kaynar suyun içerisine 5-6 yaprak papatya ilave ederek tüketebilirsiniz. Papatya çayı sahip olduğu besin değerleri ile oldukça iyi bir bitki çayıdır.

Bel ağrısını geçirir ve gün içerisinde fıtık ağrılarını hissetmenize engel olur. Papatya çayını istediğiniz kadar tüketebilirsiniz. Papatya çayını bir hafta boyunca tüketmeniz durumunda bel ağrılarınızın hafiflediğini sizler de göreceksiniz.

Daire Egzersizi: Bel ağrısı için yere uzanın. Daha sonra ayaklarınızı kırmayacak şekilde havaya kaldırarak havada daire yapabilirsiniz. Bu şekilde 15 dakika boyunca egzersiz yaparak bel fıtığı ağrılarınızdan kurtulabilirsiniz. Bel fıtığı ağrınız için bir diğer egzersiz ise mekik pozisyonudur. Mekik pozisyonu alarak iki bacağınızı da dikerek uzanın. Daha sonra ise sadece boyundan mekik pozisyonuna doğru kalkarak bu hareketleri yapın. Daha sonra 20 dakika boyunca bu hareketleri uygulayarak bel fıtığınızı iyi edebilirsiniz.

Yüz Üstü Egzersizi: Bel fıtığına karşı bir diğer egzersiz ise yüz üstü yere uzanarak yapılan egzersizdir. Yüz üstü yere uzanın daha sonra ise dirseklerinizle yere tutunun. Ardından bir bacağınızı havaya kaldırın ve aşağı indirin. Bir bacağınızı 10 dakika boyunca yukarı aşağı yaptıktan sonra diğer ayağınıza da aynı hareketleri uygulayın. Bu egzersiz belinize oldukça iyi gelecektir ve ağrılarınızı sökecektir.

Omuz ve Boyun Egzersizi: Son hareket ise yine yere sırt üstü uzanın. Ardından omuzlarınızı ve boynunuzu kaldırıp indirin. Bu şekilde de bel ağrılarınıza karşı etkili bir egzersiz yapmış olursunuz. Eğer sizler de bu hareketleri yaparsanız kısa sürede fıtık ağrılarınızdan kurtulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz