Su Arıtma Cihazı Zararlı Mıdır? Mineralleri Öldürür mü?

0
15382

Merhaba sevgili okurlarımız. Yazımızda su arıtma cihazlarının sağlık üzerindeki etkileri nelerdir? Mineralleri yok eder mi veya öldürür mü? Su arıtma suyu ile damacana su arasındaki farklar nelerdir? Bu sorulara cevap vereceğiz.

Arıtma Cihazı Sudan Mineralleri Öldürür mü?

Su arıtma cihazı mineralleri öldürmesi gibi kavram kullanılması doğru değildir. Mineralleri öldürmez, ancak süzer. Bu tür mineraller filtrede takılı kalır. Özellikle belli büyüklükte olan mineraller filtreden geçmez.

Arıtma Cihazı Mineralleri Yok Eder mi?

Damacana Su İle Arıtma Su Arasındaki Farklar Nelerdir?

Damacana sularda mineraller daha yoğundur. Arıtma sularda filtreden belli başlı mineraller geçer. Bu yüzden damacana suyun lezzeti farklıdır ve daha hoşunuza gidebilir. Arıtma suda lezzet oranı düşüktür, çünkü mineral yoktur. Bazı durumlarda damacana sular hafif arıtma işlemi ve sıcaklık uygulamasına girer. Bu durumda lezzet kaybı oluşabilir. Ancak bu durumda mineral ilavesi yapılabilmektedir. Ancak bu minerallerin yapay mı doğal mı olduğu konusunda bilgimiz yok.

Arıtma Cihazı Sağlık Açısından Zararlı Mıdır?

Evet içilebilir. Çünkü insanlar suyu mineraller için içmez. Suyun temel amacı akışkanlığın yeterli hale gelmesi, kanın vücutta dolanması için gereklidir. Yani suyun içerisinde mineral olarak yüksek veya düşük olması çok da önemli değildir.

Örnek olarak içeceğiniz 1 litre suda bulunan potasyum günlük ihtiyacın %3 – 5 gibi bir oranda karşılar. Bizler zaten bu mineralleri günlük olarak tükettiğimiz gıdalardan karşılamaktayız. Bu yüzden arıtma cihazından çıkan suların mineralleri arındırması önemli değildir. Bizler zaten suyu mineral kaynağı olarak ihtiyaç duymuyoruz.

Ancak tabi ki damacana sular mineral içerir. Bu da günlük ihtiyacın çok az miktarını karşılasa da bu da önemlidir.

Özet olarak arıtma cihazı suları mineralleri süzer, ancak sağlık açısından zararlı değildir. Sağlıklı beslenen bir kişi bu mineralleri gıdalardan rahatça alır. Damacana sular arıtma sularla hemen hemen aynı özelliklere sahiptir. Damak tadınıza uyduktan sonra dilediğinizi tüketebilirsiniz.

Son olarak su alırken plastik ürünleri tavsiye etmiyoruz. Fiyatı pahalı ancak cam ürünleri önermekteyiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Web sitemizin ayakta durması için reklam gelirlerini kullanıyoruz.Lütfen reklam engelleyiciyi kapatıp sayfamızı yenileyin.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock