Sinovac Aşısı Olanlara Önemli Uyarı!

0
4879

Hürriyet yazarı Osman Müftüoğlu, başlangıçta yarım milyon sonrasında ise 1.5 milyona varan aşılama hızının “günde 2 milyon aşılama” hedefine doğru ilerlediğini söyledi. Sağlık çalışanlarının

REKLAM

Sağlık çalışanlarının ve bağışıklık baskılayıcı ilaçlar kullandıkları için Sinovac aşısıyla yeteri kadar güçlü bir bağışıklık üretemeyen kişilere de 3. doz aşılama yapılması gerektiğini söyledi. Müftüoğlu sağlıkçıların 3. doz beklentisinin ise BioNTech aşısı olduğunu söyledi.

REKLAM
X

Müftüoğlu’nun bugünkü yazısı şu şekilde: “Önce yarım milyona razıydık, 1-1.5 milyon derken neredeyse “günde 2 milyon aşılama” hedefine ulaşacağız. Başta Sağlık Bakanı, ekibi ve sağlık ordumuz olmak üzere bu olağanüstü başarıda emeği geçen herkese teşekkürler. Bu arada önemli bir hatırlatmayı da kayda geçirmekte fayda var:

Daha önceden Sinovac ile aşılanan sağlık ordumuzun değerli mensuplarına 3. aşının yapılma vakti sanırım geldi. Sağlık ordusundaki genel beklenti 3. dozun BioNTech ile yapılması ve uygulamada biraz hızlı hareket edilmesi. Bir küçük hatırlatma daha: Bağışıklık baskılayıcı ilaçlar kullandıkları için Sinovac aşısıyla yeteri kadar güçlü bir bağışıklık üretemeyen kişilere de 3. doz aşılama bir an önce yapılmalı, onlar da güvence altına alınmalıdır. Tabii ki onlarda da 3. doz tercihi BioNTech aşısı olmalıdır.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz