Scooter Fiyatına Otomobil Artık

0
309

REKLAM

REKLAM
X

Scooter Fiyatına Otomobil ArtıkCitroen’in E’hliyetsiz Sürülebilen Otomotivi Türkiye’de! Fiyatı Ne Kadar? Ehliyetsiz sürülebiliyor..Ayrıntılar Haberin Devamındadır…

Citroen’in E’hliyetsiz Sürülebilen Otomotivi Türkiye’de!

Fiyatı Ne Kadar?

Citroen’in ürettiği yeni elektrikli araç modeli Ami’nin satış fiyatı belli oldu. Türkiye pazarında da satışa sunulacak Citroen’in yeni modeli Ami, ehliyetsiz de kullanılabilecek.

Fransa markası olan Citroen’in yeni modeli Ami’nin Avrupa fiyatı belli oldu. Normal otomobil sınıfında yer a’lmayan ve e’hliyetsiz olarak kullanılabilen yeni araç modeli Citroen Ami’nin Avrupa fiyatı dikkat çekti.

Ehliyete gerek duyulmayan yeni Citroen modeli sadece iki kişi kapasiteli. Yeni Citroen modeli Ami, küçük ve elektrikli olması ile dikkat çekiyor. Normal otomobiller kategorisinde yer almayan ve ehliyete gerek olmayan Citroen Ami’nin fiyatının ne kadar olacağı hakkında araştırmalar yapılıyordu.

Citroen Ami fiyatı ne kadar?

Citroen Ami’nin Türkiye fiyatı kaç TL? Citroen’in yeni modeli ile ilgili işte merak edilenler! Ülkemizde de satışa sunulan ve büyük bir ses getiren Citroen’in iki kişilik elektrik motorlu aracı Ami, normal otomobil kategorisinde yer almadığı için ehliyetsiz kullanımı ile piyasada biliniyor.

Citroen’in yeni modeli Ami’nin yurt dışı fiyatı belli oldu. Citroen Ami’nin yurt dışında satış fiyatı 6 bin Euro olduğu belirtildi. Citroen’in yeni model elektrikli aracının Türkiye pazarındaki satış fiyatının ne kadar olacağı ise merak ediliyor.

CİTROEN AMİ FİYATI NE KADAR? Avrupa genelinde Citroen Ami’nin satış fiyatı 6.000 Euro olarak belirlendi. Ami’nin Türkiye satış fiyatının ise ne kadar olduğu henüz açıklanmadı.

CİTROEN AMİ’NİN ÖZELLİKLERİ NELERDİR? Fransa’da elekrikli scooter olarak geçen ve B sınıfı ehliyet gerektirmeyen araç için 14 yaşını doldurmuş olmak yetiyor. Diğer Avrupa ülkelerinde ise bu yaş 16’ya çıkıyor.

Türkiye’de ise Citroen Ami’nin kullanımı için ehliyet şartı aranıp aranmayacağı ise bilinmiyor. Yüzde yüz elektrikli olan Citroen Ami’nin azami hızı 50 kilometre/saat. İç tasarımı oldukça sade ve basit tasarlanan Ami, müşterileri için rahat ve kolay bir kullanım amaçlıyor. 5.5 kWh kapasiteli lityum iyon bataryasıyla menzili 70 kilometreye kadar çıkıyor.

Ami, ev tipi prizlerde yalnızca 3 saatte şarj olabiliyor. Ami’nin Avrupa satış fiyatı ise 6 bin Euro civarında.

Türkiye’ye sınırlı sayıda gelen elektrikli araç Citroen Ami’ler, büyük bir ihtimalle araç paylaşım modelinde hizmet verecek. Citroen Ami modeli, elektrikli scooter olarak tanımlanıyor.

Bu nedenle Citroen Ami’den ÖTV a’lınmayacağı belirtiliyor. Ancak Citroen Ami’nin Türkiye fiyatı ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz