Şartlara Uyan Çocuklu Ailelere Aile Bakanlığı’ndan Sosyal Yardım! Başvuru Yapanlara Her Ay Ödeme!

0
350

Çocuğu olan ailelerden hangilerine sosyal yardım veriliyor. Bakanlık tarafından ailelere verilen sosyal yardımlar nelerdir ? 

REKLAM

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından uygulanan bu sosyal yardımlar Türkiye’de sosyal yardım almak isteyen aileler tarafından wn ince detayına kadar araştırılıyor. Milyonlarca aile Sosyal yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından yapılan bu yardımlara başvuru yaparak faydalanabiliyor.

REKLAM
X

ÇOCUKLU AİLELERE VERİLEN SOSYAL YARDIMLAR

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının önceliğinin ihtiyaç sahibi çocuklu aile ve sosyal yardım yapmak olduğu biliniyor. Bu amaç doğrultusunda özel sosyal yardım programlarını geliştirerek uygulamaya geçiriyorlar. Bu sosyal yardımları almak için çocuklu ailelerin başvuru yapmaları gerekmektedir.

ÇOCUKLU AİLELER İÇİN DOĞUM YARDIMI

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından herhangi bir ihtiyaç sahibi şartı koyulmadan Türkiye’de bütün canlı doğumlara doğum yardımı adı altında ödeme yapılmaktadır. Her çocuk için ayrı olarak ödenen doğum yardımı tek seferlik bir yardımdır.

Bu sosyal yardım çocuklu ailelerde 1. Çocuk için 300 TL, 2. Çocuk için 400 TL, 3. Ve sonraki çocuklara da 600 TL olarak veriliyor. Bu sosyal yardım Gerektiği zaman babaları da verilmektedir fakat öncelik annelerdedir.

ÇOKLU DOĞUM İLE NAKİT ÖDEME YAPILIYOR

Çoklu Doğum yardımı da bir diğer doğum yardımı türüdür. 0- 2 yaş aralığında çocuğu olan ve ihtiyaç sahibi olan ailelere verilmektedir. Bu yardımın amacı çocukların bakımlarına ve beslenmelerine destek olmaktır.

Çoklu doğum yardımı ücreti 150 TL’dir. Bu çoklu doğum ödemeleri 2 ayda bir yapılmaktadır. Bu yardımlı alan aileler aylık değil  iki ayda bir 300 TL ödeme almaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz