Sararan Perdelerimi Nasıl Beyazlatacağım Derdine Son!!

0
7355

Ev dizaynında ve dekorasyonunda çok önemli bir yere sahip olan perdeler, evinizi hem daha şık hem de daha temiz ve düzenli gösterir. Fakat zaman geçtikçe perdenin ömrü dolar hem de git gide eski beyazlığından eser kalmaz. Perdelerimizin ve tüllerimizin eski beyazlığına kavuşması için de hemen bu işi yapan yerlere başvururuz, bu durum bizi hem maddi açıdan hem de süre açısından zorlayabilir. Fakat size vereceğimiz muhteşem yıkama ve temizleme yöntemleri ile perdelerinizi ilk gün ki gibi beyaz hale getirebilirsiniz.

REKLAM

SİRKE İLE TEMİZLEME YÖNTEMİ

REKLAM
X

Çamaşır makinenizin deterjan koyulan gözüne bir ölçek sirke koyun ve makinenizi kullandığınız derecede çalıştırın. Yıkamadan sonra olan farkı görünce gözlerinize inanamayacaksınız.

SODA İLE TEMİZLEME YÖNTEMİ

İlk günkü gibi beyaz perdelere ve tüllere kavuşmak için yapacağınız ikinci yöntem ise soda il beyazlama yöntemidir. Bir gün önceden perdelerinizi bir kovanın yada bir leğenin içine koyun ve yarısına kadar su doldurun. Koyduğunuz suyun üzerine 4 bardak sodayı ilave edin. Ve bunu bir gece kadar bekletin. Ertesi gün perdelerinizi o sudan alın ve makşneye atıp yıkayın.

TOZ ŞEKER İLE TEMİZLEME

Perdelerinizi çamaşır makinenizin içerisine yerleştirin. Üzerine 3 adet küp şeker atın ve daha sonra da 2 yemek kaşığı toz şeker serpiştirin. Daha sonra kullandığınız ayarda makinenizi çalıştırın. Makinenizden bembeyaz perdeleriniz çıkacak…

BULAŞIK DETERJANI İLE TEMİZLEME YÖNTEMİ

Perdelerinizi çamaşır makinenizin içerisine yerleştirin. Daha sonra makinenin içerisine 1 adet bulaşık tableti yerleştirin. Çamaşır makinenizi kullandığınız dereceye ayarlayarak çalıştırın ve bu yöntemi ayda 1 kez mutlaka yapın.

ilk günkü gibi temiz ve beyaz perdelerinize kavuşun…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz