Saraçoğlu’ndan Unutkanlığa Karşı Hafızayı Güçlendiren Kür

0
14685

Merhaba sevgili okurlarım. Unutkanlık yaşı gittikçe küçük yaşlara düştüğünden, unutkanlığı azaltıp hafızayı güçlendirmek için birçok araştırmacı tarafından ilgi odağı olmuştur. Hafızayı güçlendirmek için çeşitli yöntemler düşünülüp bulunsa da çözüm yine meyve ve bitkilerde olduğu bulunmuştur.

REKLAM

Unutkanlığın ve birçok hastalığın sebepleri genel olarak yanlış ve sağlıklı bir şekilde beslenememekten kaynaklıdır. Sağlıklı beslenme ile; damar tıkanıklığı, kalp rahatsızlıkları, unutkanlık, diyabet ve hipertansiyon gibi hastalıkları engellemektedir. Unutkanlığa hangi besinler iyi gelir? bakalım.

REKLAM
X

Unutkanlığa iyi gelen besinler:

1- Yaban mersini:

Şeker hastalığından cinsel sorunlara kadar birçok rahatsızlığa iyi gelmektedir. Bu açısından yaban mersini tam bir şifa kaynağıdır. Birçok hastalığa fayda sağladığı gibi hafıza güçlendirmede de oldukça faydalıdır. Yaşa bağlı olarak unutkanlığa iyi gelir.

2- Kuruyemişler:

Kuruyemişler hem ara öğün olarak hemde beyne iyi gelmesiyle bilinir. Bu yüzden günde en az 1 avuç tüketilmesini uzmanlar tavsiye etmektedir.Fındık, fıstık, kaju ve susam gibi çeşitlerinden oluşan kuruyemişlerin her gün düzenli olarak tüketilmesi gerekmektedir.

3- Yeşil çay:

Sindirim sistemi problemleri ve stres azaltıcı sorunlar deyince akla gelen bitkilerden ilki yeşil çaylardır. Kokusu ile beyne, strese ve unutkanlığa iyi gelmektedir.İçerisinde bulundurduğu antioksidanlar sayesinde başta beyin ve sonra diğer organlara çok iyi gelmektedir.

Unutkanlığa iyi gelen kür; Her akşam yatmadan önce bir su bardağı havuç suyu içmektir. Yalnız etki edebilmesi için 1 ay boyunca uygulanması gerekir. Havuçta yer alan özellikle A vitamini ve diğer değerli besin maddeleri hafızayı güçlendirmeye yardımcı olmaktadır.

Son olarak bol et tüketerek ette yer alan protein, mineral ve vitaminler ile sağlıklı bir beyin ve hafıza sistemine sahip olacaksınız.

Sağlıklı günler dilerim..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz