Saracoglu Zeytinyağı ve Limon Kürü Faydaları

0
51904

Günümüzde hastalıkların çeşidi ve şiddeti sürekli arttığının farkındayız. Bu sebeple ilaç tüketimi de sık sık artmaktadır. Ancak bilmemiz gereken ilaçlardan ziyade doğal gıdalar ile hastalıklardan korunmamız gerekmektedir. Bu yazımızda doğal bir ilaç niteliğinde olan zeytin ve limon kürünün faydalarına değineceğiz.

REKLAM

Limon ve zeytinyağı besin değeri açısından oldukça yüksektir. Tek başına olduğu gibi birleşimleri de daha faydalı etkilere sahip olmaktadır. Her gün 1 kaşık tüketmek yeterli olacaktır. Şimdi faydalarına göz atalım:

REKLAM
X

Saracoglu Zeytinyağı ve Limon Kürünün Faydaları

1: Kanser ve Tümöre Önler

Zeytinyağı ve limonda bulunan vitaminler sayesinde kanser ve tümör hücrelerinin oluşumu engellenir. Antioksidan etkisi ile tam bir kanser savaşçısı olarak görev almaktadır. Her gün 1 kaşık yutarak bu etkiyi sürekli hale getirebilirsiniz.

2: Kabızlığı Önler

Sindirim sisteminin dengelenmesi için en faydalı karışım olarak limon ve zeytin yağını gösterebiliriz. Toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olur. Bağırsak florasının sağlıklı kalmasında etkilidir.

3: Metabolizmayı Hızlandırır

Özellikle kış aylarında metabolizmanın hızlanması çok önemlidir. Soğuk havalarda ısınmak için bu kürü tüketilmesi metabolizmayı hızlandırır. Bu sayede hem soğuk havalarda ısınmanıza yardımcı olur hem de zayıflamanıza yardımcı olmaktadır.

4: Cildi Güzelleştirir, Gençleştirir

Limon ve zeytinyağını hem cilde sürmek hem de tüketmek cildi güzelleştirmektedir. Aynı zamanda antioksidan etkisi ile de cildin yaşlanmasını önler. Bu etkilerden dolayı da bu kürü tüketmek çok faydalı olacaktır.

5: Hastalıklardan Korur

Soğuk algınlığı grip gibi rahatsızlıklar için de doğal bir ilaç olarak bu karışım çıkmaktadır. Kış hastalıkları ve özellikle bulaşıcı soğuk hastalıklarına karşı zırh görevi görecektir.

6: Saç Deri ve Tırnakları Güçlendirir

Saç deri ve tırnakların daha sağlıklı bir yapıda olması içi bu karışım etkili olacaktır. Saçların ve tırnakların daha parlak olmasına yardımcı olacaktır.

Tarifi:

1 yemek kaşığı zeytinyağına bir kaç damla taze limon damlatarak yutabilirsiniz. Özellikle sabah erken saatlerde yapmak çok daha etkili olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz