Saracoglu Zeytinyağı İncir Kürü Faydaları

0
42738

Merhaba sevgili okurlarım. İnsanoğlunun var olduğu çağlardan günümüze kadar çeşitli hastalıklar ortaya çıkmıştır. Çıkan bu hastalıkların eskiden tıp dünyasının günümüzdeki kadar gelişememiş olmasından dolayı hastalıklara çözümler ve tedaviler doğal bitkilerden hazırlanmaktaydı. Çıkan hastalıklar için tıp dünyası sürekli gelişme göstermiş ve günümğzde neredeyse dermanı olmayan hastalık kalmamıştır.

Tıp dünyasının gelişmelerinden bahsederken tarihte ‘tıbbın babası’ olarak bilinen ve hatırlanan İbn-i Sina’nın faydaları çoktur. Tıp dünyasının şimdiki kullandığı ve birçok hastalığın tedavisi için İbn-i Sina’nın geliştirmiş olduğu metotlardır. Bunlardan biri de o yıllardan günümüze kadar gelmiş olan mucizevi bir karışımdır. Çok basit olan ancak etki alanı oldukça geniştir. Dilerseniz mucizevi karışımın detaylarına bakalım.

İbn-i Sina’nın Her Derde Deva Mucizevi Karışımı:

Malzemeler:

  • 1 lt zeytinyağı
  • 250 gr kuru incir

Orta büyüklükte olan incirleri alın yıkayın ve kuşbaşı şeklinde doğrayın. İncirleri 1 litre zeytinyağı koyduğunuz kavanozun içine kuru incirleri atın ve kavanozun kapağını kapatın. 5 gün boyunca karanlık bir odada kavanozu muhafaza edin . 5 günün sonunda sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez tüketin.

Karışımın Faydaları :

Sindirim sistemine katkı sağlar:

Bağışıklığı güçlendirir:

Mevsimler arası geçişlerde hastalanma olasılığımız daha artmaktadır. Eğer bağışıklık sisteminiz güçlü değilse hastalığa yakalanma olasılığınız maalesef düşük oluyor. Güçlü antioksidan kaynağı olan kuru incir düzenli şekilde tüketildiği zaman bağışıklık sisteminizi güçlendirmektedir.

Kemik sağlığına iyi gelir:

2 adet kadar kuru incirde 1 bardak sütteki kadar kalsiyum bulunmaktadır. Kuru incirde süt gibi kalsiyum ve magnezyum açısından güçlüdür.

Kansere iyi gelir:

Son zamanlarda özellikle meme kanseri hastalığı artış göstermiştir. Yapılan bilimsel çalışmalarda menopoz sonrası kadınlar lif içeriği bakımından yüksek meyveler tükettiği zaman kansere yakalanma olasılığının düşük olduğu bulunmuştur. Bu yüzden genç ve orta yaşlı kadınların günlük en az 1 en fazla 3 adet kuru incir tüketmesi meme kanseri riskini azaltmaktadır.

Dikkat !!

Şeker içeriği yüksek olan kuru inciri özellikle diyabet ve şeker hastalarının tüketmeden doktora danışmalarında fayda vardır. Ayrıca kan şekerini ani yükselttiğinden dolayı günlük tüketiminde aşırıya kaçılmamalıdır.

Sağlıklı günler dilerim..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Web sitemizin ayakta durması için reklam gelirlerini kullanıyoruz.Lütfen reklam engelleyiciyi kapatıp sayfamızı yenileyin.