Saracoglu Zerdeçallı Süt Kürü Faydaları Nelerdir?

3
95742

Merhaba sevgili okurlarım. Dünyaya gelişimizden itibaren ilk olarak tanıştığımız yiyecek süttür. Gelişimimize ve sağlığımıza birçok faydası bulunan süt tek başına olduğu gibi başka faydalı yiyeceklerle tüketilmesi halinde daha faydalı hale gelebilmektedir.

REKLAM

Zerdeçal antibiyotik bakımından süt ise mineral bakımından zengin gıdalardır. Dolayısıyla ikisi bir arada tüketildiği zaman birçok hastalığa iyi gelmektedir. Kısaca saracoglu zerdaçallı süt kürünün iyi geldiği hastalıklara bakalım:

REKLAM
X

Zerdeçallı Sütün İyi Geldiği Rahatsızlıklar:

Solunum yolu hastalıklarına iyi gelir:

Zerdeçal bronşit ve astım gibi rahatsızlıklara iyi gelmesiyle bilinmektedir. İyi bir antioksidan kaynağı olduğundan boğazda ve ağız içinde oluşabilecek mikropların oluşmasını ve gelişmesini engelleyerek hastalanmanızı önler. Günlük almamız gereken mineral ihtiyacını ve almamız gereken minerallerin çoğunu sütten alabilmekteyiz. Zerdeçallı süt hem antioksidan bakımından hemde mineral zenginliği bakımından iyi bir kaynaktır .

Bazı kanser hastalıklarına iyi gelmektedir:

Yapılan araştırmalar sonucunda zerdeçalın meme kanseri ve cilt kanserine iyi geldiği ortaya konmuştur. Güçlü anti- oksidanlar sayesinde kanser hücrelerinin gelişmesine ve kemoterapinin açabileceği yan etkilerin giderilmesine yardımcı olur.

Eklem ağrılarına iyi gelir:

Eklem ağrılarınız varsa zerdeçallı süt iyi bir çözüm olacaktır. Zerdeçallı süt eklemlerin gerginliğini yok ederek daha esnek ve kıvrak bir şekilde hareket etmenizi sağlar. Sütteki mineral sayesinde kemik ağrılarına da iyi gelmektedir.

Sindirim sorunlarına iyi gelmektedir:

Mideyi rahatlatarak şişkinlik veya hazımsızlık sorunlarınız varsa bu rahatsızlıklara iyi gelmektedir. Bağırsakların düzenli çalışmasını sağlayarak sindirim sorunu rahatsızlıklarına iyi gelir. Böylece kilo vermenize de yardımcı olur. Ayrıca adet rahatsızlıklarına da iyi geldiği bilinmektedir.

Uykunuzu düzene koyar:

Uyku sorunları yaşıyorsanız veya gece boyunca rahat bir uyku süreciniz yoksa gün içerisinde daha agresif ve yorgun olmanıza neden olabilmektedir. Zerdeçallı süt, uyku problemlerinizi gidermeye çalışarak daha rahat bir şekilde uykuya dalmanızı ve gece boyunca da rahat bir şekilde uyumanıza yardımcı olur.

Zerdeçallı Sütün Hazırlanışı:

Malzemeler:

  • 1 fincan süt
  • yarımdan biraz az zerdeçal macunu
  • 1 tatlı kaşığı bal
  • 1 çay kaşığı hindistan cevizi yağı (isteğe bağlı)

Hazırlanışı:

Sütü ve zerdaçalı cezve içerisine koyun ve kaynamaya bırakın. Zerdeçalın süte tam karışması için ocaktayken karıştırın. Kaynadıktan sonra bal ekleyip tüketebilirsiniz.

Zerdeçallı Sütün Faydaları:

  • Solunum yolu hastalıklarına iyi gelmektedir.
  • Cilt lekelerine iyi gelir.
  • Karaciğer yağlanmasına iyi gelir.
  • Kanın vücuttan atılmasını sağlar.
  • Sindirim sistemine iyi gelir.

Sağlıklı günler dilerim..

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz