Saracoglu Yüz Yanak ve Alında Kırışıklıklar İçin Kür Tarifi

0
13004

Genetik koşullar, hayat şartları, beslenme, stres ve en önemlisi yaş gibi etkenlerden dolayı yüz bölgesinde sarkmalar ve kırışıklıklara meydana gelebilir. Kötü bir görünüme sebep olduğu için bu sorunu en doğal ve etkili şekilde çözmemiz gerekir.

Tabi ki yaş ilerledikçe bu sarkmalar meydana gelir ve bunu engelleyemeyiz. Ancak amacımız mümkün olduğunca bu durumu yavaşlatmaktır. Yazımızda saracoglu hocamızdan tavsiyeler ve bazı kürlere yer vereceğiz.

1: Yüz Masajları

Bu yöntemde aynaya geçip farklı şekillerde mümkün olduğunca gülüp 10 saniye bu şekilde bekledikten sonra duruyoruz. 1 dakika dinlenip tekrar bu hareketi yapıyoruz. Bu şekilde 5 deneme yapacağız. Bunlara ek olarak genel yüz bölümünü dairesel olarak ufak masajlar yapacağız. Amacımız tüm bölgelere kan akışını sağlamak . Bu şekilde tüm bölgeye kan akışı olacak ve kalojen yapı korunmuş olacaktır.

Bu maskede avokado ve balı kullanacağız. Öncelikle avokadonun iç kısmını çıkarıp bir kaseye koyun ve üstüne 2 kaşık bal ekleyin. Avokadonun nemlendirici özelliği ve balın antioksidan etkisi ile hücreler nem ihtiyacını karşılayacak ve cildin taze deri üretimine destek olacaktır. Aynı zamanda cildi sıkılaştıran kalojen yapı da kendini yenilemiş olacaktır. Bu şekilde sarkmalar da azalacaktır.

3: Yoğurt Aloe Vera Maskes

3-4 kaşık yoğurt ile 2 kaşık aloe veranın iç kısmında saydam sıvıyı karıştırın. Yüzünüze masaj yapar şekilde bu karışımı uygulayın. 20 dakika durdurtan sonra soğuk suyla yıkayın. Bu karışımı her gün uygulamanızı tavsiye ediyoruz. 2 hafta gibi kısa bir sürede etkisi gösterecek ve cildinizin sıkılaştığını göreceksiniz.

  • Şekerden ve undan uzak durun.
  • Aşırı yağlı gıdaları tüketmetmeyin.
  • Bol su için. Günde en az 8 – 10 bardak içmelisiniz.
  • Antioksidan içeriği zengin sebzeler tüketin.
  • Cildinizi kimyasal makyaj ürünlerine sık maruz etmeyin.
  • Her zaman yüzünüzü bol su ile yıkayın.
  • Cildinize sıcak sudan uzak tutun. Soğuk veya ılık su kullanın.
  • Et tüketimine dikkat edin. Mümkün olduğunca haşlama et tüketin. Ette bulunan kalojen maddelerin cildin sıkılaşmasında önemli etkisi bulunmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Web sitemizin ayakta durması için reklam gelirlerini kullanıyoruz.Lütfen reklam engelleyiciyi kapatıp sayfamızı yenileyin.