Saracoglu Yoğurt Otu Kürünün Faydaları Nelerdir?

0
8579

Ülkemizde pek bilinmese de yoğurt otunun pek çok faydası bulunmaktadır. Antimikrobiyal etkisi, değerli mineraller ile pek çok rahatsızlığa karşı olumlu etkileri vardır. Özellikle bağışıklık sistemine karşı pek çok etkisi vardır. Saracoglu hocamızdan saracoglu hocamızın tarifi ve faydalarını sizler için listeliyoruz.

Saracoglu Yoğurt Otu Kürünün Faydaları Nelerdir?

REKLAM

1: Bağışıklık Sistemini Güçlendirir

REKLAM
X

Vücuttan toksinleri atmak için etkili bir kürdür. Hastalıklara karşı daha dirençli olmak için yoğurt otunu tüketebilirsiniz.

2: Ağız İçin Aft Yaralarına Karşı Korur

Ağız içinde beyaz renkli aft yaraları mevcutsa bu kürü uygulayabilirsiniz. Özellikle zararlı mikroorganizmaların ağız içinde birikmesini önler. Bu sayede de beyaz aft lekelerinin oluşumunu önlemiş olursunuz.

3: Boğaz Sorunlarına Karşı Olumlu Etkileri Vardır

Boğaz içinde yer alan mikroorganizmaların oluşmasını engeller. Bu sayede bir çok hastalığa karşı korunabilirsiniz. Yemek borusunda meydana gelecek olumsuz etkilerin önlenmesine yardımcı olur. Gırtlak kanseri riskinin de azalmasına yardımcı olur. Gargara yaparak kullanabilirsiniz.

4: Cildi Gençleştirir

Cildin gençleşmesine yardımcı olur. Cildin gerginliğini artırır. Bu sayede daha sık bir cilt yapısına sahip olarak kırışıklıkların önlenmesine yardımcı olur.

5: Tiroid Sorunlarını Önlemeye Yardımcı Olur

Tiroid hormonu bozukluğu sorunlarına karşı yoğurt otu kürünü uygulayabilirsiniz.

6: Böbrek Sorunlarına Karşı Etkilidir

Böbrek taşı oluşumunu engeller ve böbrekte toksinlerin atılmasına yardımcı olur.

Saracoglu Yoğurt Otu Kürü Tarifi Nasıl Yapılır?

  • Yarım litre içme suyu
  • 1 yemek kaşığı yoğurt otu
  • 1 adet yarım limon

Kaynar suyun içine 1 yemek kaşığı yoğurt otunu ekleyin ve 10 dakika kadar kaynatmaya devam edin. Limon suyu sıkıp tatlandırabilirsiniz. Ilıdıktan sonra tüketebilirsiniz. Boğaz sorunları için gargara yapılması yeterlidir. Böbrek, tiroid ve diğer sorunlar için kürü sabah ve akşam olmak üzere içebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz