Saracoglu Yaşlılık Lekesine Lentigoya Karşı Kür Tarifi

1
52027

Yaşlılık lekesi diğer ismi ile lentigo özellikle 45 – 50 li yaşlardan sonra ortaya çıkan sorunlardan biridir. Cilt üzerindeki renk veren maddelerin düzgün çalışmaması sonucu oluşan renk bozukluğudur. Genel olarak elde ve ayaklarda sıkça rastlanır. İlerleyen durumlarda deri üstüne daha sık birikip pul pul kabuklanmalar meydana gelebilir ve kötü bir görüntü oluşmaktadır. Erkenden önlem alınması durumunda engellenebildiğini söyleyebiliriz. Yazımızda yaşlılık lekelerinin sebepleri, saracoglu doğal kürleri ile nasıl yok ederiz bunlardan bahsedeceğiz.

Yaşlılık Lekelerinin Sebepleri Nelerdir?

 • En etkili sebebi olarak güneş ışığı olduğunu söyleyebiliriz. Öyle ki genç yaşlarda bile uzun süre güneş ışığına maruz kalmak güneş lekelerini dönüşmektedir. Yaşlılıkta vücut yapısı daha erken denatüre olduğu için savunma azalır ve yaşlılık lekesi daha sık ve kolay şekilde ortaya çıkmaktadır.
 • Sigara ve alkol tüketimi de bu lekelere sebep olur. Sigarada bulunan serbest radikaller cilt yapısını olumsuz etkileyerek bu tür bir etkiye sebep olabilmektedir.
 • Son olarak sağlıklı beslenme de önemlidir. A vitamini, E vitamini açısından fakir gıdaların tüketilmesi de bu lekelere sebep olur.

Saracoglu Yaşlılık Lekeleri İçin Kür Tarifi:

Bu sorun için 2 farklı kürü sizlere tavsiye edeceğiz. Bu kürün özellikleri kişiye göre farklılık gösterebiliriz. Aynı anda 2 kürü de uygulamayın. Birini deneyip etkisine göre değerine geçebilirsiniz.

1: Yaşlılık Lekeleri İçin Soya Fasulyesi Kürü Tarifi

1 yemek kaşığı limon suyu ve 1 yemek kaşığı sirkeyi 1 fincana koyup karıştırın. 10 dakika kadar bekledikten sonra karışımı yine bir bez veya pamuk yardımıyla lekeli kısımlara sürün. Haftada 3-4 kez bu kürü uygulayabilirsiniz.

Bu kürde dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biri kullandığınız bitkilerin taze olmasıdır. 1. kürdeki kaynatma süresine de dikkat edin. Bu şekilde kısa sürede sonuç elde edebileceksiniz. Sağlıklı günler diliyorum

1 Yorum

 1. NE gelirse gelir Garip başima
  Sanma Panzehirdir gurbet aşima
  Her köşede Ausländer karşima
  Sözünü duymakdan bikdim usandim

  YAZAN Kul Ismail Yilmaz Karadeniz
  Mannheim”dan

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Web sitemizin ayakta durması için reklam gelirlerini kullanıyoruz.Lütfen reklam engelleyiciyi kapatıp sayfamızı yenileyin.