Saracoglu Yağ Yakıcı Kuru Erik Kürü tarifi

2
89575

Göbek yağları vücudumuzda en zor eritebileceğimiz yağlardır. Çünkü genel olarak karın bölgesi kasları günlük rutinde pek sık çalışmaz. Bu yüzden karın yağlarını eritmek zordur. Bizlerde karın yağlarınızı eritmek için bazı doğal kürleri sizler için listeliyoruz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta yürüyüş veya spor yapmaktır. Çünkü yeteri kadar spor yapılmadığında hangi kürü tüketirseniz tüketin pek bir faydası olmaz.

Yazımızda kuru erik kürünü sizlerle paylaşıyoruz. En önemli etkisi bağırsak ve sindirim sistemine olacaktır. Saracoglu hocamızdan zayıflatan kuru erik kürü tarifi

Kuru Erik Faydaları Nelerdir?

Çok ciddi oranda lif içermektedir. Bu da sindirim sistemi açısından önemlidir. Sindirimi ve bağırsak hareketlerini kolaylaştırır. Sindirimi hızlandırır. Kan şekerinin ani yükselmesini önler. Aynı zamanda uzun süre tok kalmanıza yardımcı olacaktır. Çünkü lif içeren gıdalar midede su alıp şişerek yer kaplar. Doyma hissi daha kısa sürede gelir.

Besin değeri açısından oldukça yüksektir. Antioksidan etkisi kanser ve tümör hücrelerinin gelişimini engeller. Az da olsa demir minerali içerir. Bu yüzden kansızlık sorununa da iyi gelmektedir.

Yağ Yakıcı Kuru Erik Kürü

  • 150 gram kuru erik
  • 1.5 litre içme suyu
  • Yarım limon
  • 2-3 tutam maydanoz

1.5 litre suyun içine erik maydanoz ve limonları atın. 1 gün bekledikten sonra sabah özellikle aç karnına bu suyu için. Günlük 1 bardak içmeniz yeterli olacaktır. İçişte 1-2 adet eriği de yutmaya özen gösterin.

Bu kürle birlikte günlük rutine ek olarak bir miktar spor yapmak daha etkili bir şekilde yağ yakmanızı yardımcı olacaktır.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here