Saracoglu Vertigo İçin Kür Tarifi

0
14722

Vertigo; son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz baş dönmesi, denge kaybı, duymada bazı sorunlar, denge kaybı gibi etkilere sebep olan bir hastalıktır. İç kulak kısmında oluşan hastalıktır. İç kulaktaki denge kemiğinin hastalanması, olumsuz etkileri sonucu bu hastalık meydana gelebilmektedir.

Kulak kristallerinin oynaması sonucu da oluşabilir. Öyle bir baş dönmesi oluşur ki bir yere tutunmadan hareket edemez duruma getirmektedir. Baş dönmesi şiddetli şekilde olup baş ağrısına dönüşebilir. Kısacası bu hastalığın acil olarak tedavi edilmesi şarttır.

Sebebi tam olarak bilinmemekle birlikte virüsler, ani kafa darbeleri, travmalar, kan şekeri sorunları gibi bir çok farklı sebepten olduğu düşünülmektedir.

Yazımızda kan basıncının dengelenmesi için kür tarifi vereceğiz. Çünkü kan basıncı dengesizliği de iç kulakta bazı hasarlara sebep olabilir ve bu da vertigoya sebebiyet verebilir. Bu yüzden ;

  • Ani kafa darbelerine dikkat edilmeli
  • Kulak temizliğine dikkat edilmesi, kulak hastalıkları varsa tedavisi hızlıca yapılmalı
  • Sigaradan uzak durulmalıdır.

Saracoglu Vertigo İçin Kür Tarifi

Malzemeleri cezveye koyup 15 dakika kadar kaynatacaksınız. Ilık hale geldikten sonra sabah ve akşam olmak üzere 1 bardak içebilirsiniz. Tabi ki suyu süzgeçten geçirin tohumları ve kekiği yutmanıza gerek yok suyunu içebilirsiniz.

1 hafta kadar küre devam edebilirsiniz. Kısa sürede etkisini gösterecektir.

Bununla birlikte demir ve b12 vitaminine dikkat edin. Balık ve et bolca tüketin. Kahvaltılarda peyniri eksik etmeyin. Başınızı ani hareketlerden, takladan, çevirmelere karşı dikkat edin. Ani kafa hareketleri olumsuz etkilere sebep olabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Web sitemizin ayakta durması için reklam gelirlerini kullanıyoruz.Lütfen reklam engelleyiciyi kapatıp sayfamızı yenileyin.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock