Saracoglu Topuk Dikeni İçin Kür Tarifi

0
10411

Merhaba sevgili okurlarım.  Topuk dikeni; ayak topuğu ile çukuru arasında kalan kısımda kemik benzeri sert bir dokunun oluşmasıdır. Topuk dikenin ağrısı çok şiddetlidir ve gün içerisinde ayağınıza çivi batıyormuş hissi verdirir. Topuk dikeni ağrılarından dolayı günlük hayatta bazı zorluklara neden olmaktadır. Günlük hayattaki işlerinizin aksamasına ve günü kötü geçirmenize neden olmaktadır.

Topuk dikeni genellikle kalsiyumun fazla birikmesinden kaynaklı çıkmaktadır. Gün içinde çok ayakta kalmak, tabanı sert ayakkabılar giymek ve kadınların sürekli topuklu giymesinden kaynaklı topuk dikeni oluşmaktadır. Topuk dikeninin kendiliğinden geçmesi uzun zaman almaktadır. Bazıları gözle görülebiliyorken bazı topuk dikenleri ise gözle görülmemektedir. Tıpta tedavisi de olan topuk dikeninin Saracoglu’ndan da doğal bir yöntemle kurtulmak mümkün. Kürün detaylarına bakalım.

Saracoglu’ndan Topuk Dikeni İçin Kür

Malzemeler:

  • 1 yemek kaşığı çekirdekli kuru üzüm
  • 1 yemek kaşığı tatlı pul biber

Hazırlamış olduğunuz kuru üzümü bir havan içerisinde çekirdekleriyle birlikte ezin. Topuk dikeninin olduğu kısma ezdiğiniz üzümleri koyun ve bir tülbentle gece boyunca sarılı tutun. 3.günden sonra işlemi pul biberi ezip topuk dikeninin olduğu yere koyun ve bir tülbentle sarın. İlk 3 gün kuru üzüm ezip koyun 3 gün pul biberi ezip koyun. 7.gün ise kuru üzüm ve pul biberden birer kaşık alıp havanda ezin ve bu ezilmiş olan karışımı gece boyunca ayağınıza sarıp tutun. 3 gün boyunca kuru üzüm ve pul biberi karıştırıp devam edin. Toplam kür süresi 9 gün. Aralıksız ve topuk dikeni geçene kadar işleme devam edin.

Sağlıklı günler dilerim..

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Web sitemizin ayakta durması için reklam gelirlerini kullanıyoruz.Lütfen reklam engelleyiciyi kapatıp sayfamızı yenileyin.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock