Saracoglu Terleme Önleyici Ter İçin Kür Tarifi

0
7077

Terlemeye Karşı Kür

Merhaba sevgili okurlarım. Vücudun en doğal foksiyonlarından biri terlemedir. Vücudun belli bir sıcaklığı vardır. Bu sıcaklığın üzerine çıkıldığı zaman vücut efor harcayarak terler. Terleme durum vücut fazla sıcaktan veya yoğun şekilde heyecan ve strese maruz kalındığında vücut ter bezlerini uyarır ve terlemeye başlarız. Saracoglu hocamızan özellikle koltuk altı terlemeleri için bu kürü öneriyoruz.

Terlemek vücudun doğal bir fonksiyonu olduğu için sağlıklıdır. Çünkü vücut toksinlerini atmaktadır. Ancak özellikle yaz aylarında havaların çok sıcak olmasıyla,menopoz dönemindeki kadınlarda veya gereğinden fazla terleyen kişiler  sık sık terler ve bu ter üstümüzde kurudukça kötü kokulara sebep olur. Kötü ter kokusu gün içerisinde bizlere ve çevremizdekilere rahatsızlık verebilir. Kötü ter kokusu günümüzün kötü geçmesine dahi neden olur. Ter bezlerinin daha az terletmesi yada ter bezlerinin kurutulmasıyla kötü kokulardan kurtulmak mümkün. Ancak ter bezlerine yapılan uygulamalar kimi zaman sağlıklı olmayabilmektedir. Saracoglu terlemeye karşı doğal bir kür tavsiye etmektedir. Terlemeye karşı kürün detaylarına bakalım.

Saracoglu’ndan Terlemeye Karşı Kür

Hazırlanışı:

Cezve içerisinde ilk öncelikle suyu kaynatın. Kayanayan suyun içerisine bütün malzemeleri ekleyin. Kısık ateşte 10 dakika kadar kaynatın. Kaynayınca altını kapatın süzün ve akşam yemeklerinden 2 saat sonra için. 1 ay boyunca her gün ve taze olarak tüketmeye özen gösterin.

Kür; koltuk altı terlemesi, el terlemelerine ve vücut terlemelerine karşı iyi gelir. Hormon dengesizliğine karşı aslan pençesi iyi gelir. Kırkkilit içerisinde silikatlar vardır ve bu silikatlar su tutar. Adaçayı da, bakterilerin sebep olduğu terlemeleri önler. Bu kür terlemeye sebep olan zararlı bakterileri önler.

Sağlıklı günler dilerim..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Web sitemizin ayakta durması için reklam gelirlerini kullanıyoruz.Lütfen reklam engelleyiciyi kapatıp sayfamızı yenileyin.