Saracoglu Tere Otunun Faydaları Nelerdir?

0
9521

Ülkemizin çok vitamin dolu sebze ve bitkilere ev sahipliği yaptığı doğrudur bunların için de tere otu da bulunmaktadır. Tere otu nedir ? neye faydası vardır ? Saracoglu hocamızdan Tere otunun insan vücudunda kalkan görevi gördüğünü bir çoğumuz bilmiyoruz tere otu insan vücudunda adeta bir kalkan oluşturarak diğer bakteri ve virüslerin bulaşmasını engeller özellikle de akciğer kanseri üzerinde çok etkilidir. Tere otu ülkemizin her yerinde yetişebilen bir bitkidir.Tere otu turpgiller familyasında yer alır.Tere otunu bütün sebze yemekleri ve çorbalara katabiliriz. Tere otu özellikle hamile olan kadınlarımızın ilk 3 aylık süreçte tüketmesi hem annenin hemde bebeğin sağlığını korur bağışıklık sistemini güçlendirir.

Terenin yararlı etkilerinden faydalanabilmek için özellikle tek başına tüketmeye dikkat edilmelidir.Daha çok salata ile veya terenin yanında başka bir besinle tüketilmesi terenin etkisinin büyük oranda yok olmasına neden olur.Tere içeriğinde yüksek oranda B6 vitaminini bulundurmaktadır. Terenin içerisinde bulunan kükürtlü bileşenler, sindirimi ve bağırsak problemlerinin giderilmesine yardımcı olur.Nefes alma zorluğu yaşayan Akciğer kanserine yakalanmış hastaların tere kürü uygulaması nefes alma zorluğunun giderilmesine yardımcıdır.Bu hastalıkla mücadele eden bireylerin kürü kullanmaya başladıktan sonra rahatlamaya ve daha rahat nefes almaya başladıkları görülmektedir.

Kansızlığın giderilmesine yardımcı olur.
Öğünlerle beraber tere tüketmek demire bağlı anemi sorunu yaşayanlar için oldukça sağlıklıdır.Demir bakımından zengin bitkilerden biridir.Prostat büyümesi sorunu olan bireylerin ayda bir kez 5 gün boyunca kullanmaları önerilmektedir.
Ayrıca iltihaplı romatizma sorunu yaşayan bireyler için de tere tüketmek oldukça faydalıdır.

-İyi huylu prostat büyümesine sorunu yaşayanlar için de , ayda bir kez beş gün boyunca tere kürünü uygulamak yararlı olacaktır.

-Kanser hastalığının oluşmasını engeller.

-İyi bir idrar söktürücü özelliği bulunmaktadır.

-Kadınlarda sütün azalmasın neden olan sorunların giderilmesine yardımcı olur.

-Kanın temizlenmesine yardımcı olur.

-Öksürük ve uyku sorunlarının giderilmesine yardımcı olur.

-Terenin kan arındırıcı özelliğinden dolayı sindirim sistemin hızlanmasına yardımcı olur ve iştah açılmasını sağlar.

Terenin bizlere daha yararlı olabilmesi için nasıl tüketmeliyiz ?

Tere tüketiminin sade bir şekilde olması daha yararlı ve sağlıklı olacaktır.Önerilen saatler ise kahvaltı yaptıktan 1 saat sonrası ve öğle yemeği yedikten 1 saat sonrası 15-20 tane tere bitkisi sapı ile birlikte tüketilmelidir.Yine isteyen kişiler tere üzerine limon sıkarak da tüketebilirler.Fakat yukarıda belirttiğimiz gibi limondan başka hiç bir başka besin ile beraber tüketilmemelidir.

Sağlıkla kalın…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Web sitemizin ayakta durması için reklam gelirlerini kullanıyoruz.Lütfen reklam engelleyiciyi kapatıp sayfamızı yenileyin.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO