Saracoglu Süt ve Soğan Kürü Faydaları Nelerdir?

0
28133

Özellikle kış aylarında hastalıklar çok daha artmaktadır. Bu hastalıklardan korunmak için bir çok farklı ilaç olsa da bizler en doğal şekilde korunmak zorundayız. Süt ve soğan ikilisi bu konuda sizlere yardımcı olacaktır.

Kış aylarının en büyük sorunu soğuk algınlığı sebebi ile öksürük ve diğer solunum yolu sorunlarıdır. Bu zamanda bakteriler ve virüsler hızlı bir şekilde yayılmaktadır. Solunum yollarından bulaşmayı engellemek için, boğazda mikrop oluşumunu engellememiz gerekiyor. İşte süt ve soğan ikisi besin değeri açısından bu sorunları çözecektir.

Saracoglu Süt ve Soğan Kürünün Faydaları Nelerdir?

1: Soğuk Algınlığına Karşı Korur

Soğan çok güçlü antimikrobiyal yapıya sahip bir gıdadır. Soğanın süt ile birlikte kaynatılması ile soğanın etkisi süt ile birleşmektedir. Sütü içtiğimizde boğazdan geçerken bir bölümü burada kalır. İşte bu sayede mikropların yok olmasına yardımcı olmaktadır.

Soğan yağ yakımına yardımcı etkili gıdalardan biridir. Süt ile içilerek yine aynı etkiyi sağlar. Kötü kolesterolün düşmesine etki eder. Damarlarda birikecek yağ oluşumunu önlemeye yardımcı olur.

3: Kanseri Önlemeye Yardımcı Olur

Soğan bulunan değerli antioksidan maddeler vücutta bulunacak serbest radikallerin uzaklaştırılmasına yardımcı olur. Bu sayede kanser ve tümör hücrelerinin oluşumunu engeller. Kanserden korunmak için en etkili karışımlar arasında yer almaktadır.

Ödemi ve şişkinliği vücuttan atılmasına yardımcı olur. Bu sayede gereksiz kötü kilolu görüntünün önlenmesine yardımcı olmaktadır. Bu sayede vücutta oluşacak olan şişliklerin önüne geçmiş olursunuz.

Saracoglu Süt ve Soğan Kürü Tarifi

1 adet soğanı rendeleyin ve 1 litre kadar sütün içine atın. Sütü ısıtın tam olarak kaynatmayın. Sonrasında 30 dakika kadar ılık hale gelmesini bekleyin. Her gün 1 çay bardağı kadar içebilirsiniz. Karşımı 2 günden fazla saklamayın. Buzdolabında muhafaza edin. Aileniz ile birlikte rahatlıkla tüketebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Web sitemizin ayakta durması için reklam gelirlerini kullanıyoruz.Lütfen reklam engelleyiciyi kapatıp sayfamızı yenileyin.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO