Saracoglu Sperm Sayısını Artıran Çoban Çökerten Bitkisi Faydaları

0
19019

Ülkemizde pek bilinmese de bazı yörelerde Demir dikeni, Çoban çökerten, Demirleyen, Deve çökerten, Çarık dikeni ve Demir bıtırağı olarak adlandırılan bu bitki dünya üzerinde pek çok farklı çeşidi bulunmaktadır.

Saracoglu Çoban Çökerten Bitkisi Faydaları Nelerdir?

1: Kasları Güçlendirir

Asya tıbbında ve özellikle Çin de yapılan çalışmalarda bu bitkinin kas kütlesini arttırdığı gözlemlenmiştir. Savaşçıların daha güçlü olması için bu bitkiden tüketildiği görülmüştür. Son zamanlarda yapılan çalışmalarda da bu bitkinin kasları güçlendirdiği ve dayanıklılığı arttırdığı kanıtlanmıştır.

2: Göğüs Kanserini Önler

3: Spermleri Güçlendirir

Amerika’da yapılan çalışmalarda Çoban Çökerten bitkisini 30 gün boyunca tüketen deneklerin sperm sayılarında çok ciddi bir artış olduğu gözlenmiştir. Aynı zamanda hareketsiz olan sperm sayısında ciddi oranda azalma görülmüştür. Bu yüzden sperm güçsüzlüğü sorunu yaşayan erkeklerin bu bitkiden tüketilmesini tavsiye etmekteyiz.

4: İdrar Yolu Enfeksiyonları İçin Bire Bir

5: Ereksiyon Sorunlarında Etkilidir

Genel olarak erken ve istemsiz boşalma gibi sorunlara karşı oldukça etkilidir. Özellikle erkeklerde rast geldiğimiz bu sorun için bu bitki çok faydalı olacaktır.

Son olarak böbrek taşı ve safra kesesi taşlarının atılmasında yarımcı olur. Bu etkileri ile tüketilmesi gereken faydalı bir bitkidir.

Nasıl Tüketilir?

Basit bir şekilde aktardan satın alıp çay olarak tüketebilirsiniz. Günde 1 bardak içilmesi yeterlidir. Aynı şekilde kapsül olarak da satılır ancak çayını doğal bir şekilde tüketilmesini tavsiye ediyoruz. Her ihtimale karşı doktora danışıp tüketilmesini tavsiye ediyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Web sitemizin ayakta durması için reklam gelirlerini kullanıyoruz.Lütfen reklam engelleyiciyi kapatıp sayfamızı yenileyin.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock