Saracoglu Sirkeli Sarımsak Turşusu Kürü Tarifi

0
4109

Hem zayıflamaya yardımcı hem de dünya üzerindeki en etkili antimikrobiyal etkili doğal gıdalar arasında yer alır. Bu etkisi ile özellikle kış hastalıklarına karşı koruyan doğal bir kür halini almaktadır. Hareketin azaldığı kış aylarında metabolizmayı hızlandıran bu doğal turşuyu bol bol tüketmenizi öneriyoruz.

REKLAM

Tarifi

REKLAM
X

Organik sirkeyi tamamen ezilmiş sarımsaklarla karıştırın ve sırça kavanoza aktarın. Sirkeli sarımsağın ağzını sıkıca kapatın ve koyu renkli bez torba içinde, karanlık bir bölgede 15 gün zamanınca bekletin. Kolay bulunabilir ve etkili bu malzemeler yeterli olacaktır. Ayrıca yemeklerin yanında da çok lezzetli bir turşu da elde etmiş olacaksınız.

Nasıl Kullanılır?

15 gün beklettikten sonra turşunuz kullanıma hazır hale geldi. Artık her öğünde yemek yemeden yarım saat evvel 1 tatlı kaşığı içebilirsiniz.

Bu süreçte yediklerinize de dikkat faktörüz önemli. Karbonhidrat miktarını azaltmaya dikkat edin ve günlük tasarılarınıza en az 30 dakika yürüyüşü dahil edin. Yağ yakmanızı hızlandıran kürle 3 ay içinde aşırılıklarınızdan kurtulmanız mümkün.

Kimler Tüketmemeli?

Anne adayları, emziren anneler, mide sorunları yaşayanlar ve tansiyon problemi olanlar bu kürden uzak durmalı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz