Saracoglu Semizotunun Faydaları Nelerdir?

0
1330

Besin değeri yüksek , omega yağ asidi içeren çok değerli yaz sebzesi semizotunun pek sık tüketilmediğini keşfettik. Bu yüzden faydalarını belirterek daha çok tüketmenizi teşvik edeceğim. Doymamış yağ asit içeriği yüksek olan bu sebzenin saracoglu hocamızdan faydalarına göz atalım:

Saracoglu Semizotunun Faydaları Nelerdir?

1: Kalp Sağlığını Korur

Doymamış yağ asidi yüksek olan semizotu aynı zamanda Omega – 3 yağ asidi içermektedir. Bu da omega içeren nadir sebzeler arasında yer almaktadır. Bu etkileri ile kap sağlığını korur, kalp damar tıkanıklıklarının önlenmesine yardımcı olur.

2: Kötü Kolesterolü İndirir

3: Bağışıklık Sistemini Güçlendirir

Vücutta zararlı bakterilerin ve toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Bağırsaktaki faydalı bakterilerin üremesinde etkilidir. Bu sayede bağışıklık sisteminin güçlenmesine destek olur.

4: Böbrek Taşı Oluşumunu Engelleri Böbrekleri Temizler

5: Kanser ve Tümör Hücrelerini Önler

Semizotunda yer alan değerli antioksidan maddeler kanser ve tümör hücrelerinin oluşumunu engeller. Var olan bu hücrelerinin de gelişimini durdurur.

6: Cildi Gençleştirir

Antioksidan maddeler sayesinde hücre yıkılması ve parçalanmalarını en aza indirir. Bu sayede cildi gençleştir. Cilt kırışıklıklarının önlenmesine yardımcı olur.

Tüketim şeklinde bir kısıtlama yok. Salatalarına, yemeklerinizi ekleyebilir. Çiğ olarak tüketmenizi tavsiye ediyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Web sitemizin ayakta durması için reklam gelirlerini kullanıyoruz.Lütfen reklam engelleyiciyi kapatıp sayfamızı yenileyin.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock