Saracoglu Semizotunun Faydaları Nelerdir?

0
782

Besin değeri yüksek , omega yağ asidi içeren çok değerli yaz sebzesi semizotunun pek sık tüketilmediğini keşfettik. Bu yüzden faydalarını belirterek daha çok tüketmenizi teşvik edeceğim. Doymamış yağ asit içeriği yüksek olan bu sebzenin saracoglu hocamızdan faydalarına göz atalım:

Saracoglu Semizotunun Faydaları Nelerdir?

REKLAM

1: Kalp Sağlığını Korur

REKLAM
X

Doymamış yağ asidi yüksek olan semizotu aynı zamanda Omega – 3 yağ asidi içermektedir. Bu da omega içeren nadir sebzeler arasında yer almaktadır. Bu etkileri ile kap sağlığını korur, kalp damar tıkanıklıklarının önlenmesine yardımcı olur.

2: Kötü Kolesterolü İndirir

Semizotundaki değerli besin maddeleri kötü kolesterolün düşmesine yardımcı olur. Damarda kolesterol birikmesini önler. Bu sayede damar tıkanıklıklarının önüne geçmiş olursunuz.

3: Bağışıklık Sistemini Güçlendirir

Vücutta zararlı bakterilerin ve toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Bağırsaktaki faydalı bakterilerin üremesinde etkilidir. Bu sayede bağışıklık sisteminin güçlenmesine destek olur.

4: Böbrek Taşı Oluşumunu Engelleri Böbrekleri Temizler

Böbrekte yer alan toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Bu sayede böbrek taşı oluşumunun önüne geçmiş olursunuz.

5: Kanser ve Tümör Hücrelerini Önler

Semizotunda yer alan değerli antioksidan maddeler kanser ve tümör hücrelerinin oluşumunu engeller. Var olan bu hücrelerinin de gelişimini durdurur.

6: Cildi Gençleştirir

Antioksidan maddeler sayesinde hücre yıkılması ve parçalanmalarını en aza indirir. Bu sayede cildi gençleştir. Cilt kırışıklıklarının önlenmesine yardımcı olur.

Tüketim şeklinde bir kısıtlama yok. Salatalarına, yemeklerinizi ekleyebilir. Çiğ olarak tüketmenizi tavsiye ediyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz