Saracoglu Şeker Hastalığı Belirtileri Nelerdir?

0
112400

Kan Şekerinizin Yüksek Olduğunu Gösteren İşaretler

Merhaba sevgili okurlarım. Her insanın vücudunda belirli oranlarda şeker bulunur. Şekeri ekstra olarak kullanmasanız bile tükettiğiniz her gıdada şeker bulunmaktadır. Ancak bu şeker oranı fazlalaştığında çeşitli hastalıklar ortaya çıkar. Bunlardan şeker hastalığı olarak bilinen diyabet 1 ve diyabet 2 ‘dir. Diyabet 1 veya 2 olduğunu belirlemenin yolu ise, hastaneye gidip test yaptırmaktır. Kan şekerinizin yüksek olduğunu gösteren belirtiler nelerdir? Yazının detaylarına bakalım.

Kan Şekerinizin Yüksek Olduğunu Gösteren Belirtiler Nelerdir?

Yüksek kan şekeri diyabet olduğunun göstergesi olsa da bazı durumlarda yüksek kan şekeri diyabet anlamına gelmez. En doğru sonucu doktora gidip test etmek lazım. Ancak bu belirtiler varsa dikkat edip acele etmenizi tavsiye ediyoruz. 

Yeterli miktarda su içtiğinizi düşünüyorsanız buna rağmen ağzınızın kuruyorsa kan şekeriniz kontrol etmekte fayda var. Yüksek kan şekeri dudaklarda ve boğazda kuruluk hissi verir. Ağız kuruluğu yaşamanıza rağmen geceleri eğer sık sık tuvalete çıkıyorsanız da kan şekeriniz yüksek olabilir.

2: Yorgun hissetmek:

Gün içerisinde rutin işlerinizi yaparken dahi çok yorgun ve halsiz olduğunuzu hissediyorsanız kan şekeriniz yüksek olabilir. Yüksek kan şekeri kişide fazla yorgunluk ve halsizlik hhissettirmektedir. 

Yemek yediğinizin üstünden çok fazla zaman geçmemesine rağmen el ve ayaklarda titreme meydana gelebilir. Sık sık yemek yeme ihtiyacını hissediyorsanız kan şekerini kontrol etmelisiniz.

4: Net görmeme:

Göz problemi yaşamıyorsanız eğer kan şekerinin yüksek olduğu durumlarda da bulanık görme olabilmektedir. Kan şekeri konsantrsayon bozukluğuna da sebep olmaktadır. 

Bunlar dışında da mide sorunları ve yaraların iyileşmesinde gecikmeler yaşıyorsanız  kan şekerinin yüksek olduğunun göstergesidir. Doktorunuza en kısa zamanda başvurmanızda fayda var.

5: Sürekli Su İçme isteği

Su içmek hiç bir zaman zararlı değildir ancak bazı durumlarda şeker hastalığı belirtileri olabilir. Bu yüzden çok su içme isteğiniz oluyor ise kan şekerinizi test etmenizi öneriyoruz. Bu belirtileri dikkate alarak erken önlem almanız durumunda hastalığa yakalanmadan kurtulabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Sağlıklı günler dilerim..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Web sitemizin ayakta durması için reklam gelirlerini kullanıyoruz.Lütfen reklam engelleyiciyi kapatıp sayfamızı yenileyin.