Saraçoğlu Sarımsak Limon Kürü Nasıl Yapılır Faydaları Nelerdir?

1
73736

Merhaba sevgili okurlarım. Bu yazımda sizlere geçmişten günümüze kalmış en doğal antibiyotiklerden biri olan sarımsaktan ve faydalarından bahsedeceğim. Ülkemizde hemen hemen her bölgede yetişen sarımsağın temini de bu yüzden oldukça kolaydır. Üretimi çok olan sarımsağın sağlık alanında başta kalp ve damar tıkanıklığı olmak üzere birçok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır.

REKLAM

Sarımsağın faydaları saymakla bitmiyor. İçerisinde bulundurduğu A, B6 ,C vitaminleri yanı sıra demir, kalsiyum ve bakır gibi birçok vitamin ve mineralleri bünyesinde barındırmaktadır.

REKLAM
X

Sarımsağın faydaları nelerdir?

Güçlü bir antibiyotiktir:

Enfeksiyonlara karşı savaşarak vücudunuzun daha dirençli olmasını sağlamaktadır.  Kanser düşmanı olarak da bilinen sarımsak özellikle kanser tedavisinde kullanılmaktadır. Beyine gönderilen sinyaller sayesinde kanser virüsleri sarımsak kokusunu aldığı zaman uzaklaşmaktadır. Kanserli hücrelerin gelişimini yavaşlatmaktadır.

Tansiyonu dengeler:

Kanser hücreleri üzerinde güçlü bir etkiye sahip olduğu gibi tansiyon seviyesi üzerinde de oldukça etkilidir. Tansiyon iniş ve çıkışlarında sarımsak yutularak tansiyon seviyesi hızlı bir şekilde dengelenir.

Sindirime yardımcı olur:

Sarımsağın idrar söktürücü özelliği vardır. Kabızlığı önleyerek şişkinlik problemlerini ortadan kaldırmaya pratik bir yöntemdir. Mide ve bağırsaklarda bulunan parazit ve enfeksiyonları öldürerek vücudunuzu dezenfekte etmektedir. İdrar yollarında ve böbreklerde taş oluşumunu önler.

Solunum yollarına iyi gelir:

Bronşit ve diğer nefes sorunlarına iyi gelmektedir. İyi bir balgam söktürücüdür. Nefes almada sorun yaşıyorsanız yatmadan bir diş sarımsak yutabilirsiniz veya başucunuza koyabilirsiniz. Tansiyon ve ateş düşürücü özelliğe sahiptir.

İltihaplanmalara iyi gelmektedir:

Özellikle mantar ve kulak iltihaplanmalarına iyi gelmektedir. Ayrıca vücutta oluşan yaraları yok eder. Saç dökülmesine karşı da oldukça kuvvetlidir. Saç dökülmelerini engellemektedir.

Sarımsak -liman kürü hazırlanışı:

Malzemeler:

  • 2 litre limon suyu
  • 40 diş sarımsak
  • 3 litrelik cam kavanoz

Hazırlanışı:

2 litre hiç su eklenmemiş limon suyuna 40 diş soyulmuş olan sarımsakları ezerek limon suyunun içine atın. Daha sonra ışık görmeyecek bir odada 25 gün boyunca muhafaza edin. Arada bu karışımı alt üst ederek iyice karışmasını sağlayın. Bu sayede sarımsak limon suyunun içerisinde erimiş olacak. Karışımı her sabah kahvaltıdan yarım saat önce yarım çay bardağı şeklinde tüketin.

Prof. Dr İbrahim Saraçoğlu’ndan Sarımsak- Limon kürü ile faydaları şöyle sıralamaktadır:

  • Damarlardaki iltihapları gidererek damar tıkanıklıklarını gidermektedir.
  • Yağların yakımına yardım ederek kilo vermenizi sağlayacaktır.
  • Eklemlerinizdeki kireçlenmeyi engeller.
  • Kötü kolestrolü düşürür.
  • Ödem ve idrar söktürücüdür.
  • Allerjik reaksiyonlarının giderilmesine yardımcı olur.

Tansiyon düşürücü etkisinden dolayı Saraçoğlu,  düşük tansiyonlu olan kişilerin kesinliikle bu kürün kullanmasını tavsiye etmemektedir.

Sağlıklı günler dilerim..

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz