Saracoglu Sarımsağın Faydaları ve Farklı Kullanım Alanları

0
9013

Yapılan araştırmalara göre dünya üzerindeki antimikrobiyal etkisi en yüksek gıda sarımsaktır. Bu özelliği ile pek çok hastalığın şifası, dertlerin devası olmuştur. Özellikle kış aylarında sık tükettiğimiz ve bizi hastalıklardan koruyan doğal şifa kaynağı sarımsaktır. Ancak öyle bir nimet ki bilmediğimiz pek çok faydası daha vardır. Yazımızda sarımsağın muhtemelen daha önce duymadığınız kullanım alanlarına yer vereceğiz.

Saracoglu Sarımsağın Faydaları ve Farklı Kullanım Alanları

1: Aft Yaralarına Karşı Sarımsak

Ağız içindeki aft yaraların karşı en doğal çözüm sarımsak olacaktır. 2 ye böldüğümüz sarımsağı yara olan kısma bastırın ve bir süre burada bekletin. Biraz yanma etkisi ile ağrı olsa da sabredin. Günde belli aralıklarla bu kürü uygulayarak kısa sürede yok edebilirsiniz.

2: Diş Ağrılarına Karşı Sarımsak

3: Cilt Temizlemek İçin Sarımsak

Ciltte özellikle sivilce sorunu yaşıyorsanız sarımsak tam size göre… Sarımsağı ezip direk olarak cildinize sürüp bir süre bekledikten sonra yıkayabilirsiniz. Sivilceler ve akneler için en etkili ve doğal çözüm yolu sarımsaktır.

4: Ayaklarda Mantar Sorunu İçin

5: Kulak Sorunları İçin

Özellikle küçük yaştaki çocuklarda meydana gelen kulak enfeksiyonları için bir parça sarımsağı kulağınızın içine koyup bir süre bu şekilde bekleyin. Kısa sürede kulak enfeksiyonları ve kulak sorunlarını yok etmeye yardımcı olacaktır.

6: Böcekler İçin

Böcek sorunu yaşıyorsanız bir kaç diş sarımsağı böceklerin geldiği yerlere koyun. Sarımsağın kokusunu alan böcekler buraya uğrayamazlar. Doğal bir böcek kovucu ilaç olarak da kullanabilirsiniz.

7: Saç Sorunları İçin

Saç dökülmesi sorunları için sarımsağın etkileri kanıtlanmıştır. Saçlarınızın aşırı dökülme mevcutsa bir kaç diş sarımsağı ezip saçınızı uygulayın ve sonrasında yıkayın. Saçlarınızın güçlenmesine yardımcı olacaktır.

8: Yapıştırıcı Olarak

İlginç gelecek ancak sarımsak bir yapıştırıcı olarak kullanılabilir. Özellikle bazı acil durumlarda yapıştırıcı yoksa sarımsağı kullanabilirsiniz. Sarımsakları ezip suyunu çıkarın ve yapıştırmak istediğiniz yerde rahatça kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Web sitemizin ayakta durması için reklam gelirlerini kullanıyoruz.Lütfen reklam engelleyiciyi kapatıp sayfamızı yenileyin.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock