Saracoglu Saç Egzaması İçin Kür Tarifi

0
5453

Merhaba sevgili okurlarım. Egzama genellikle ellerde görülebilen ancak çeşitli bölgelerde de oluşabilen bir deri hastalığıdır. Egzamanın tamamıyla geçmesi mümkündür ancak bazı egzama türleri inatçı olduğundan iyileşmesi ve tamamen geçmesi zaman almaktadır.

REKLAM

Egzama çeşitli sebeplerden kaynaklı oluşabilmektedir. Saç egzaması ilk olarak hissedilen egzamanın oluştuğu bölgede şiddetli kaşıntı ve yanmadır. Saç egzamasına ; şampuan , kokulu sabunlar ve alkollü saç bakım ürünleri egzamanın oluşmasına neden olabilmektedir. Saç egzaması için kesin bir çözüm ve tedavi yöntemi olmasa da kaşıntı ve yanmayı rahatlatmak için yöntemler bulunur. Doğal yollardan  ve bitkilerle Saracoglu’ndan bitkisel kürün detaylarına bakalım.

REKLAM
X

Saracoglu’ndan Saç Derisindeki Egzama İçin Kürler

Kür 1

Malzemeler:

  • 2 su bardağı su
  • 1 yemek kaşığı silme ısırgan otu

Hazırlanışı:

Bir kab içerisinde suyu kaynatın. Kaynayan suyun içerisine ısırgan otunu içine atın. Isırgan otunu attıktan sonra 5 dakika kaynatın. Kaynadıktan sonra ocağın altını kapatın ve ılıyınca süzün yemeklerde 1 saat öncesinde için.

Kür 2

Malzemeler:

  • 2 su bardağı su
  • 1 yemek kaşığı silme karabaş

Hazırlanışı:

Bir kab içerisinde suyu kaynatın. Kaynayan suyun içerisine hazırlamış olduğumuz karabaş bitkisini dökün. Bu şekilde 10 dakika ağzı kapalı şekilde kaynamaya bırakın. Kaynadıktan sonra direkt süzün ve saçlarınızda egzama olan bölgeye pamuk yardımıyla sürün.

Kullandığınız ilaçlar varsa ilaçları kullanmaya devam edin. bu kürleri uygulamadan önce doktorunuza danışın.

Sağlıklı günler dilerim..

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz