Saracoglu Saç Dökülmeleri İçin Sarımsak Kürü Tarifi

0
7727

Özellikle ilerleyen yaşlarda saç dökülmeleri daha sık meydana gelmektedir. Stres, çalışma koşulları, hayat şartları ve daha bir çok sebepten dolayı saç dökülmektedir. Genetik yapıdan dolayı bazı durumlarda engellenemese de çevre şartları, beslenme gibi durumlardan dolayı meydana gelen saç kayıplarının önüne geçebilirsiniz.

REKLAM

Sarımsak hücreleri yenileyici etkisi vardır. Sarımsakta bulunan sülfür minerali saç üretiminde görev alan enzimlerin üretimini tetikler. Bu sayede hem yeni saç üretimi oluşur hem de var olan saçlar daha güçlü hale gelmektedir. Bu yüzden sarımsağı gıda olarak tüketmek faydalı olduğu gibi bu şekilde de kullanarak faydasından istifade edebilirsiniz. Şimdi bu kolay ve etkili küre geçelim.

REKLAM
X

Öncelikle kürü uygularken şampuanımız ile karıştıracağız. Burada şampuan tercih ederken organik, sls ve kimyasal madde içermeyen şampuanları tercih edin. Yapacağımız kürü bu şampuan ile karıştıracağız.

Saracoglu Saç Dökülmeleri İçin Sarımsak Kürü Tarifi

10 – 15 adet sarımsağı kabuklarını güzelce soyun ve ılık su ile yıkayın. Sonrasında güzelce ezin sıvı hale gelsin. Sonrasında nane yağı 2-3 yemek kaşığı koyup güzelce karıştırın. Sonrasında organik şampuanın içine katıp karıştırın.

Kullanırken normal kullanım gibi saçlarınıza uygulayacaksınız. Ancak karışımı sürdükten sonra 4-5 dakika kadar bekleyin ve öyle yıkayın. Karışımın kafa derisinde biraz durup içeriye nüfus etmesi sağlanmalıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz