Saracoglu Romatizma İçin Kür Tarifi

0
10653

Merhaba sevgili okurlarım. Sadece bir hastalık değil genel olarak eklem , kemik ve kas ağrılarının geneline de romatizma denilmektedir. Çeşitli sebeplerden kaynaklanan romatizma iltihaplı ve iltihapsız olmak üzere 2 şekilde görülür.

Romatizma aileden genetik şekilde insan vücuduna aktarıldığı gibi sonradan yemeden kaynaklı, hayat şartları , stres, kaza ve yaşa bağlı olarak sonradan da oluşabilmektedir. Romatizmanın belirtileri arasında; birkaç saat süren kas ve eklem ağrıları, kas ve eklemlerde de sertleşme ve uyuşma, parmaklarda soluk renk, ağız kuruluğu , gözyaşı azalması ve deri dökülmesidir.

Romatizma hastalığının genel anlamda bir tedavi yöntemi bulunmamaktadır. Çeşitli tedavi yöntemleriyle hastalığın ilerlemesi ve diğer organlara zarar vermesi önlenmektedir. Bu yüzden doğal yollardan tedavi yöntemleri geliştirilmiştir. Saracoglu’ndan romatizma için bitkisel kür tarifinin detayları…

Saracoglu’ndan Romatizma İçin Kür Tarifi

Malzemeler:

  • 1.5 bardak su
  • 25-30 adet kurutulmuş kiraz sapı
  • 5-6 adet ısırgan otu

Bir kap içerisinden ilk öncelikle suyu kaynatın. Kaynayan suyun içerisine kurutulmuş kiraz saplarını atın ve 3-4 dakika kaynatın. Daha sonra üzerine ısırgan otunu atın ve bu şekilde de 3-4 dakika kaynatın. Sonra suyunu süzün , günde iki kez  sabah ve akşam yemeklerden 1 saat önce olmak üzere tüketin. Akşamları yatmadan 30 dk. önce ise karabaş otu çayını için. 1 ay boyunca düzenli bir şekilde tüketilmesi gerekir.

Doktorunuzun verdiği ilaçları mutlaka kullanın.

İlaçları kullandığınız halde sedimantasyon seviyeniz düşmüyorsa ebegümeci içebilirsiniz.

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Web sitemizin ayakta durması için reklam gelirlerini kullanıyoruz.Lütfen reklam engelleyiciyi kapatıp sayfamızı yenileyin.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO