Saracoglu Pazının Faydaları Nelerdir?

0
103

Merhaba sevgili okurlarımız. Ülkemizde sıklıkla gördüğümüz ve tükettiğimiz pazı, görüntü ititaberiyle ıspanağa benzediğinden sık sık ıspanak ile karıştırılmaktadır. Yeşil iri yapraklı oldukça dolgun ve etli olan pazı A,C,E ve K vitaminleri bakımından da oldukça zengindir. Vitaminler bakımından bu kadar zengin olan pazının tüketilmesini de doktorlar tavsiye etmektedir.

Saracoglu hocamızdan pazının faydalarına göz atacağız

Salatasından yemeğine kadar birçok farklı şekilde değerlendirilip tüketilen pazının faydalarına göz atalım.

Pazının Faydaları Nelerdir?

1- Yorgunluğa iyi gelir:

İçerisindeki zengin vitaminler bakımından vücuttaki ölü derilerin ve yorgunluğa sebep olacak toksiklerin vücuttan atılmasını sağlar. Böylece yorgunluğa daha iyi gelir.

2- Sindirim sistemine katkı sağlar:

Özellikle yoğurt ile birlikte tüketildiği zaman sindirim sistemine inanılmaz derecede olumlu katkı sağlar. Hazımsızlıkla ilgili herhangi bir sorununuz varsa ve vücutta biriken bakteri varsa yoğurt-pazı ikilisi çok iyi gelecektir.

3-Kan şekerini dengeler:

Pazının içerisinde bulunan doğal kan şekerinden dolayı kan şekerini düzenlemede birebirdir. Ani kan düşmeleri veya yükselmeleri yaşıyorsanız ve doğal bir yiyecek ile dengelemek istiyorsanız pazı ilk tercihiniz olabilir.

4- Hemeroide iyi gelir:

Hemeroid halk arasındaki deyimiyle basura karşı iyi gelir. Düzenli bir şekilde pazı tüketilmesi halinde basur memelerinin zamanla küçüldüğü görülmüştür.

5- Saç dökülmesine iyi gelir:

Saçların beslenmesi biyotin sayesinde olur. Pazı saçların dökülmesini , sağlıklı bir şekilde uzamasını içerisinde biyotin bakımından oldukça zengin olan pazı sayesinde olur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here