Saracoglu Pazının Faydaları Nelerdir?

0
1003

Merhaba sevgili okurlarımız. Ülkemizde sıklıkla gördüğümüz ve tükettiğimiz pazı, görüntü ititaberiyle ıspanağa benzediğinden sık sık ıspanak ile karıştırılmaktadır. Yeşil iri yapraklı oldukça dolgun ve etli olan pazı A,C,E ve K vitaminleri bakımından da oldukça zengindir. Vitaminler bakımından bu kadar zengin olan pazının tüketilmesini de doktorlar tavsiye etmektedir.

REKLAM

Saracoglu hocamızdan pazının faydalarına göz atacağız

REKLAM
X

Salatasından yemeğine kadar birçok farklı şekilde değerlendirilip tüketilen pazının faydalarına göz atalım.

Pazının Faydaları Nelerdir?

1- Yorgunluğa iyi gelir:

İçerisindeki zengin vitaminler bakımından vücuttaki ölü derilerin ve yorgunluğa sebep olacak toksiklerin vücuttan atılmasını sağlar. Böylece yorgunluğa daha iyi gelir.

2- Sindirim sistemine katkı sağlar:

Özellikle yoğurt ile birlikte tüketildiği zaman sindirim sistemine inanılmaz derecede olumlu katkı sağlar. Hazımsızlıkla ilgili herhangi bir sorununuz varsa ve vücutta biriken bakteri varsa yoğurt-pazı ikilisi çok iyi gelecektir.

3-Kan şekerini dengeler:

Pazının içerisinde bulunan doğal kan şekerinden dolayı kan şekerini düzenlemede birebirdir. Ani kan düşmeleri veya yükselmeleri yaşıyorsanız ve doğal bir yiyecek ile dengelemek istiyorsanız pazı ilk tercihiniz olabilir.

4- Hemeroide iyi gelir:

Hemeroid halk arasındaki deyimiyle basura karşı iyi gelir. Düzenli bir şekilde pazı tüketilmesi halinde basur memelerinin zamanla küçüldüğü görülmüştür.

5- Saç dökülmesine iyi gelir:

Saçların beslenmesi biyotin sayesinde olur. Pazı saçların dökülmesini , sağlıklı bir şekilde uzamasını içerisinde biyotin bakımından oldukça zengin olan pazı sayesinde olur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz