Saracoglu Öksürük İçin Süt – İncir Kürü Tarifi

0
76059

Öksürük, özellikle kış aylarında sık sık rast geldiğimiz rahatsızlıklar arasındadır. Bazı durumlarda iyileşseniz bile tekrar öksürük meydana çıkabilir. Bu yüzden sürekli dikkat etmemizde fayda vardır. Özellikle boğaz florasının korunması çok önemlidir. Yazımızda saracoglu hocamızdan süt ve kuru incir kürü ile öksürüğü nasıl keseceğimize değineceğiz.

Saracoglu Süt ve Kuru İncir Kürü Tarifi

REKLAM

Ortalama 1 litre sütün içine 5-6 adet kuru incir atın. Ateşim üstüne koyun ve sütün kaynamaya başladığı zaman karıştırın ve 5 dakika kadar kısık ateşte bekletin. Sonrasında ocağın altını kapatıp karışımı mikser veya robottan geçirerek sıvı karışım elde edin. İsteğe göre karışıma 1 kaşık doğal bal da katabilirsiniz.

REKLAM
X

Özellikle sabah uyandığınızda evden çıkarken 1 çay bardağı bu karışımdan içmeniz çok etkili olacaktır. Kuru incirde bulunan değerli besin maddeleri sütün etkisi ile öksürük ve bronşit gibi olumsuz etkileri ortadan kaldırabileceksiniz.

Kürü günde 1 çay bardağı kadar içmeniz yeterli olacaktır. Süte asla şeker katmayın, incir az da olsa tatlandıracaktır. Özellikle çocuklarımızı okula yollamadan önce 1 bardak içirebilirsiniz. Aynı şekilde uyumadan önce 1 çay bardağı da içebilirsiniz. Gece boyu boğazınızı yumuşatacak, öksürüğü önleyecektir. Bu şekilde rahat bir şekilde uyku çekebilirsiniz.

Bunlara ek olarak bu kür ile bağırsaklarınızı temizleyebilirsiniz. Kuru incir ve süt boşaltım sistemini rahatlatıcı etkisi vardır. Özellikle kabızlık sorunu yaşayanların da bu kürü uygulamalarını öneririz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz