Saracoglu Metabolizmayı Hızlandıran Kahve Tarifi

0
46695

Metabolizma hızı zayıflamamız için en önemli etkenlerin başında yer almaktadır. Çünkü siz uyurken bile metabolizma çalışır. Bu hız herkese göre farklı olsa da ne kadar hızlı olursa o kadar enerji tüketilir ve yağ yakılır. Bu yazımızda sevdiğiniz ve çokça içtiğimiz içecek kahveye katacağımız bir kaç malzeme ile metabolizma hızınızı kat kat arttırabileceksiniz. Saracoglu metabolizmayı hızını arttıran kahve tarifi:

REKLAM

1: Tarçın

REKLAM
X

Tarçın zayıflamak için sık önerilen baharatlar arasında yer almaktadır. Hem kahveye tat olarak da uyumlu bir gıdadır. Tarçının en önemli etkisi tok tutması ve kan şekerini dengelemesidir. Bu da sizlerin kısa süreli erken acıkmaları engellemeye yardımcı olur. Kan şekeri düzgün bir şekilde artması veya azalması dengeli bir yeme- içme sistemine sahip olmanızı yardımcı olur.

2: Ham Bal

Organik ve doğal bir kestane balı kullanmanızı öneriyoruz. Markette satılan şekerli ballardan uzak durun. Balda bulunan değerli besin maddeleri hem sizi kış hastalıklarından koruyan bir ilaç olacak hem de vücudunuzun ihtiyacını karşılayacak. Baldaki değerli besin maddeleri vücut açısından önemli etkileri sahiptir. Metabolizmanın düzenli çalışmasına yardımcı olur. Aynı zamanda vücuttan mikropların uzaklaştırılmasını sağlar. Ek olarak kahveyi şekerli içenler az miktarda bal katarak şekeri bırakmalarında da yardımcı olur.

3: Tereyağı

Evet yanlış duymadınız. Kahvemize tereyağı ekliyoruz. Pek çok asya ülkesinde uygulanan bu yöntem kahvemize farklı bir tat katacaktır. Ancak faydaları çok fazladır. Eklemler için tereyağı doğal bir ilaçtır. Yeterli miktar tereyağı asla kilo yapmaz. Kilo yapan yağlar değil, şekerdir.

Tarif:

1 fincan kahve için; 2 çay kaşığı toz tarçın, 1 çay kaşığı bal ve 1 çay kaşığı tereyağını ekleyip güzelce karıştırdıktan sonra afiyetle için. Bu karışım hem sağlık açısından çok iyi gelecek hem de metabolizma hızını ciddi oranda arttıracaktır. Bu kahveyi içtikten sonra hafif yürüyüş veya spor sizi ciddi anlamda terletecek ve yağ yakmanızı yardımcı olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz