Saracoglu Meme Kanseri Belirtileri Nelerdir?

0
37924

Göğüs Meme Kanserini Önceden Anlayabilmeniz İçin Belirtiler
Merhaba sevgili okurlarım. Göğüs kanseri günümüzde hızla yaygınlaşan ve sık sık görülen ciddi bir sağlık sorunudur. Günümüzde her 10 kadından 1’i göğüs kanserine yakalanmaktadır. Hızla yayılan ve sık sık görülen göğüs kanseri hastalığı için farkındalık yaratmak adına birçok etkinlik ve kampanya yapılmaktadır. Göğüs kanseri ve birçok hastalık dahil erken teşhis edilmesi hastalığın ilerlemesini ve hayati risklerini de en aza indirmektedir.

Göğüs kanseri daha sık kadınlarda görülse binde bir olasılıkla erkeklerde de görülmektedir. Göğüs kanserinin erken teşhisi için belirtileri nelerdir?

1- Göğüs(meme) büyüklüğündeki değişiklik:

Kadınlarda belli dönemlerde hamilelik, lohusalık ve adet günlerinin yaklaşmasıyla beraber göğüste büyümeler olabilmektedir. Bunun dışındaki zamanlarda eğer göğsünüzde gözle görülür bir şekilde büyüme fark ettiyseniz doktorunuza başvurmanızda fayda var. Bunlar dışında hamilelik, lohusa ve adet dönemlerinizde de göğüs büyüklüğü görülür ama ekstradan bir farklılık görüyorsanız doktorunuza gözükmekte fayda var.

Göğsünüzün etrafında bir kızarıklık görürseniz ancak zamanla geçiyorsa sorun teşkil etmeyebilir. Fakat uzun süreli ve sürekli kızarıklık göğsünüzün etrafında kalıyorsa geciktirmeden doktorunuza gözükmelisiniz.

3- Sürekli ağrı:

Göğsünüzde ağrılar çeşitli sebeplerden kaynaklı olabilmektedir. Yanlış sütyen kullanımından adet dönemine kadar birçok farklı sebepten kaynaklı olabilir. Ancak göğsünüzdeki bu ağrılar uygun şartlar sağlanıldığı halde hala devam ediyorsa doktorunuza görününün.

Kolunuzu başınızın üzerine koyun ve göğsünüzü alttan ve yan taraflardan kontrol edin. Eğer içinde sert bir kitleye veya tabakaya rastlarsanız geciktirmeden mutlaka doktorunuza görünün.
Sağlıklı günler dilerim..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Web sitemizin ayakta durması için reklam gelirlerini kullanıyoruz.Lütfen reklam engelleyiciyi kapatıp sayfamızı yenileyin.