Saracoglu Maydanoz Sapı Kürünün Faydaları Nelerdir?

0
27101

Maydanozun yapraklarını kullandığımız vakit çoğu kişi saplarını çöpe atmaktadır. Ancak bu büyük bir israf olmaktadır. Yaprakları olduğu gibi saplarının da çok faydalı etkileri bulunmaktadır. Bu yüzden çöpe atmak yerine kullanmanız için faydalarına değineceğiz. Yüksek vitamin içeriği, antioksidan oranı ile bir çok olumlu etkisi vardır.

1: Tansiyonu Dengeler

Tansiyon sorunları oluşumunu engellemek için maydanoz sapları etkili gıdalar arasında yer alır. Sodyum mineralinin dengelenmesi ile tansiyon sorunlarını engellemeye yardımcı olur. Yüksek kan basıncının oluşumunu engeller.

2: Kemikleri Korur

3: Böbrekleri Korur

Böbreklerde bulunan toksinlerin atılması için etkili bitkiler arasında yer alır. Değerli besin maddeleri sayesinde böbrek taşı oluşumunu engeller. Ayrıca idrar atılımını da hızlandırır. Tüm bu maddeler ile böbrek sağlığı için tüketilmesi gereken bitkiler arasında yer almaktadır.

4: Gözleri Güçlendirir

5: Kanser Riskini Azaltır

Maydanoz sapında yer alan yüksek antioksidan içeriği ile kanser ve tümör hücrelerinin oluşumunu engellemeye yardımcı olur. Hücrelerin deformasyonu ve yaşlanmasını önlemeye yardımcıdır.

6. Bağışıklık Sistemini Güçlendirir.

Maydanoz saplarında yer alan yüksek C vitamini içeriği ile bağışıklık sistemini güçlendirir. Kış hastalıklarına karşı korumaya yardımcı olur.

7: Eklem Ağrılarına Karşı Korur

Saplarda bulunan değerli besin maddeleri kas ve kemik ağrılarına karşı etkilidir. Sapların kaynatarak çay olarak içerek akşam saatlerinde günün yorgunluğunu bu kür ile atabilirsiniz.

Saracoglu Maydanoz Sapı Kürü Tarifi

  • 1 tutam maydanozun sapı
  • 1 litre su

1 litre suyun için sapları atın ve 20 dakika kadar kaynattın. Tatlandırma amacıyla limon sıkabilirsiniz. Bu sayede hem limonun faydaları da eklenecek hem de lezzeti iyileşecektir. Her gece uyumadan önce 1 bardak içmeniz yeterli olacaktır.

Son olarak kürü zayıflamak isteyenler de rahatça tüketebilir. Sporla birlikte tüketilerek hızlı ve etkili şekilde yağlarınızı eritebilirsiniz.

Kaynak:https://www.canankarataydiyeti.com/karatay-diyeti/genel/canan-karatay-odem-atici-maydanoz-sapi-kuru-faydalari.html

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Web sitemizin ayakta durması için reklam gelirlerini kullanıyoruz.Lütfen reklam engelleyiciyi kapatıp sayfamızı yenileyin.