Saracoglu Maydanoz Sapı Kürünün Faydaları Nelerdir?

0
25818

Maydanozun yapraklarını kullandığımız vakit çoğu kişi saplarını çöpe atmaktadır. Ancak bu büyük bir israf olmaktadır. Yaprakları olduğu gibi saplarının da çok faydalı etkileri bulunmaktadır. Bu yüzden çöpe atmak yerine kullanmanız için faydalarına değineceğiz. Yüksek vitamin içeriği, antioksidan oranı ile bir çok olumlu etkisi vardır.

REKLAM

1: Tansiyonu Dengeler

REKLAM
X

Tansiyon sorunları oluşumunu engellemek için maydanoz sapları etkili gıdalar arasında yer alır. Sodyum mineralinin dengelenmesi ile tansiyon sorunlarını engellemeye yardımcı olur. Yüksek kan basıncının oluşumunu engeller.

2: Kemikleri Korur

İçeriğindeki kalsiyum oranı ile kemik ve eklem sağlığını korur. Aynı zamanda ciddi oranda K vitamini içerir. Bu vitamin kemik sağlığı için çok önemlidir. Kemik hücrelerinin oluşumunda görev alır. Aynı zamanda bağırsakta bulunan faydalı mikroorganizmaların üretimini de arttırır. Bu sayede kemiklerin güçlenmesine yardımcı olmaktadır.

3: Böbrekleri Korur

Böbreklerde bulunan toksinlerin atılması için etkili bitkiler arasında yer alır. Değerli besin maddeleri sayesinde böbrek taşı oluşumunu engeller. Ayrıca idrar atılımını da hızlandırır. Tüm bu maddeler ile böbrek sağlığı için tüketilmesi gereken bitkiler arasında yer almaktadır.

4: Gözleri Güçlendirir

Yüksek karotonoid sayesinde gözlerin daha ne ve sağlıklı görmesine yardımcı olur. Göz sorunlarının çözülmesinde etkilidir. Özellikle uzun süre bilgisayar kullanan kişiler için maydanoz saplarını tüketmelerini tavsiye ediyoruz.

5: Kanser Riskini Azaltır

Maydanoz sapında yer alan yüksek antioksidan içeriği ile kanser ve tümör hücrelerinin oluşumunu engellemeye yardımcı olur. Hücrelerin deformasyonu ve yaşlanmasını önlemeye yardımcıdır.

6. Bağışıklık Sistemini Güçlendirir.

Maydanoz saplarında yer alan yüksek C vitamini içeriği ile bağışıklık sistemini güçlendirir. Kış hastalıklarına karşı korumaya yardımcı olur.

7: Eklem Ağrılarına Karşı Korur

Saplarda bulunan değerli besin maddeleri kas ve kemik ağrılarına karşı etkilidir. Sapların kaynatarak çay olarak içerek akşam saatlerinde günün yorgunluğunu bu kür ile atabilirsiniz.

Saracoglu Maydanoz Sapı Kürü Tarifi

  • 1 tutam maydanozun sapı
  • 1 litre su

1 litre suyun için sapları atın ve 20 dakika kadar kaynattın. Tatlandırma amacıyla limon sıkabilirsiniz. Bu sayede hem limonun faydaları da eklenecek hem de lezzeti iyileşecektir. Her gece uyumadan önce 1 bardak içmeniz yeterli olacaktır.

Son olarak kürü zayıflamak isteyenler de rahatça tüketebilir. Sporla birlikte tüketilerek hızlı ve etkili şekilde yağlarınızı eritebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz