Saracoglu Kimyasalsız Doğal halı Temizleyici

0
5269

Merhaba sevgili okurlarım. Bayram temizlikleri, mevsim arası geçiş temizlikleri ve rutin temizlik derken birçok kez temizlik yapıyoruz. Kadınların korkulu rüyası haline gelen temizliklerde deterjan ve yüzey temizleyici seçimlerinden dolayı memnun değillerse daha bir zor hale gelen ev temizliği olmuş oluyor.

Günümüzde koltuklar, halılar veya yüzeyler için ayrı ayrı temizlik malzemesi ve çeşidi bulmak oldukça kolay. Ev içinde hiç şüphesiz en çok kirlenen eşya halılardır. Ayakaltı olduğundan dolayı en fazla halılar kirleniyor. Evde eğer küçük çocuk varsa halı üzerinde oynamaması mümkün değil. Hem doğal olmayan ve içerisine katılan parfümlerden yapay kimyasallardan korunmak ve halıların en iç kısmındaki gözle görülemeyen kirleri dahi temizlenmesini sağlayacağınız evde kendiniz hazırlayabileceğiniz halı temizlemede de oldukça etkili olan   karışımının detaylarına bakalım.

Evde Hazırlayabileceğiniz Halı Temizleme Karışımı Tarifi

Malzemeler:

  • 1/2 su bardağı mısır unu
  • 2 çay bardağı karbonat
  • 5 adet defne yaprağı
  • 1/2 su bardağı mısır nişastası
  • 2 yemek kaşığı karanfil

Hazırlanışı:

Tüm malzemeleri mikser içerisine koyup ufalanana kadar karıştırın. Karıştıktan sonra bir kap içerisine alın. Karışımı halınıza uygularken ister geceden isterseniz temizlikten 2-3 saat öncesinden halının üzerine serpin ve sonra elektrikli süpürge ile temizleyin.

Karışımdaki karbonat halınızda bulunan lekelerin çözünmesini sağlar. Defne yaprağı ise temiz kokmasını sağlayacaktır. Ayrıca kimyasal temizleyicilerden ziyade antibakteriyel özelliği sayesinde çocuğunuz varsa eğer gönül rahatlığıyla halının üstünde oynamasına fırsat vereceksiniz.

Sağlıklı günler dilerim..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here