Saracoglu Kuru İncir Zeytinyağı Kürü İbni Sina Şifası

1
26749

Geçmiş zamanlarda günümüzdeki gibi ilaçlar yoktu ancak pek çok farklı doğal kürler yer almaktaydı. Bu yazımızda tıp bilgini İbni Sina’nın önerdiği bir küre yer vereceğiz. Bir çok sağlık sorununa karşı bu kür iyi gelmektedir. Bu faydalarını tek tek yazacağız. Öncelikle kür malzemelerine geçelim:

  • 400 gram kuru incir
  • 1.5 litre zeytinyağı

Kürün hazırlanması çok kolay. 400 gram kuru inciri güzelce yıkayın ve kurulayın. 2 ye bölüm 1.5 litre zeytinyağının içine atın. Koyduğunuz şişe cam şişe olmalı ve ışık geçirmemelidir. 5 gün kadar bu şekilde karanlıkta beklettikten sonra kür hazır hale gelecektir.

Zeytinyağı – İncir Kürünün Faydaları Nelerdir?

Bağırsak Hareketlerini Düzenler

Zeytinyağı ve kuru incir ikisi bağırsak sağlığı için olumlu etkilere sahiptir. Değerli besin maddeleri içermekle birlikte bağırsak sağlığını korur. Kolon kanseri oluşumunu önler. İncirde yer alan lifli maddeler bağırsak hareketlerini kolaylaştırır. Bu sayede kolon kanseri riskini de azaltır. Bağırsak iç yapısının da sağlıklı kalmasına yardımcı olur.

Değerli besin maddeleri vitamin ve mineraller ile bağışıklık sistemini güçlendiren etkili karışımlar arasında yer almaktadır. Özellikle iç organ hastalıklarına karşı korur.

Eklemleri Korur

Eklem sağlığı için zeytinyağı çok önemlidir. Eklemlerin sağlıklı bir şekilde hareket etmesine yardımcı olur. Eklemler arası sürtünmeyi azaltır.

Kalp damarları ve kalp sağlığı için çok önemlidir. Kalp damarların tıkanma riskini azaltır. Kolesterolün damar içinde birikimini önler. Kalp sağlığını geliştirir.

Akciğer Sağlığını Korur

Özellikle astım sorunlarına karşı olumlu etkileri vardır. Bununla birlikte boğazda oluşabilecek iltihaplanmaları önler. Soluk borusuna kadar boğaz kısmını yumuşatır. Bu sayede akciğer sorunlarına karşı korur.

Nasıl Tüketilmelidir?

Yarım çay bardağına yağı dökün ve 1 adet incir tüketin. 2 günde bir bu kürden yarım çay bardağı içebilirsiniz.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Web sitemizin ayakta durması için reklam gelirlerini kullanıyoruz.Lütfen reklam engelleyiciyi kapatıp sayfamızı yenileyin.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO