Saracoglu Kısırlığa Sebep Olan Gıdalar Nelerdir?

0
3589

Son yıllarda erkeklerimiz ve kadınlarımızda ciddi üreme sorunları meydana çıkmıştır. Her geçen zaman bu sorunlar artarak devam etmektedir. Genetik etkiler haricinde bir çok farklı sebep kısırlığa sebep olabilmektedir. Özellikle beslenme ve bazı kullanılan ürünlere çok dikkat etmek gereklidir. Yazımızda vereceğimiz bu listeye dikkat ederek kısırlığa sebep olan ürünlerden uzak durmanızı tavsiye ediyoruz.

1: Bazı Teknolojik Ürünler

Özellikle cep telefonu başta olmak üzere bazı laptoplar uzaktan bağlantı cihazları da kısırlığa sebep olmaktadır. Özellikle radyasyon yayarak hücre içine ısıyı transfer etmektedir. Bu ısı ise hücreyi öldürmektedir. İşte uzun süreli ve sürekli kullanımda da kısırlığa kadar ilerletmektedir.

2: Plastik Ürünler

3: Bazı Kozmetik Ürünleri

Bir çok farklı kozmetik ürünlerde çeşitli kimyasallar kullanılmaktadır. Deodorantlar, parfümler, oda parfümleri, şampuan, saç spreyleri gibi pek çok farklı ürün kimyasal içermektedir. Kısaca bu ürünlerin ortak özelliği hoş kokulu, uzun süreli etkili ürünlerdir. Bu ürünler uzun süreli kullanımda DNA hasarlarına kadar ilerleyebilmektedir. Bu yüzden uzak durmanızı öneriyoruz.

Aynı zamanda kokulu tuvalet kağıtları, pedlerde de dikkat edilmesi gerekiyor. Her zaman en az işlenmiş en sade ürünü tercih etmelisiniz.

Deterjan ve yumuşatıcılarda yer alan ağır koku maddeleri tamamen kimyasaldır ve gün boyu cildiniz ile temas eder. Yumuşatıcı kullanmayın, deterjanı da eşyaları yıkadıktan sonra mutlaka suda bekletip durulayın.

5: Teflon Kaplama Ürünler

Günümüzde çelik tencereler hariç çizilen bütün ürünlerden uzak durun. Granit kaplama, teflon gibi ürünler kanser yapar, kısırlığa sebep olur. Bu kimyasallar zamanda vücutta birikiyor farkında değilsiniz…

6: Elektrikli Battaniye

Uyku boyunca aşırı sıcak olan yatak içinde özellikle erkeklerde spermlere zarar vermektedir Vücudunuza doğal olarak kendiniz ısıtmanız en doğrusu olacaktır.

7: Tatlandırıcı, Renklendirici, Katkı Maddeleri

Doğal ve yapay tatlandırıcılı ürünlerden uzak durun. Renklendirici içeren pastalardan, şekerlerden uzak durun. Cipslerde MSG yani Çiz tuzu katılıyor. Cipslerde kısırlığa sebep olan gıdalardır. Bu gıdalardan uzak durun.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Web sitemizin ayakta durması için reklam gelirlerini kullanıyoruz.Lütfen reklam engelleyiciyi kapatıp sayfamızı yenileyin.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO