Saracoglu Kirpikleri Uzatan Güçlendiren Kür tarifi

1
38191

Ülkemizde kadınlarımız gözler konusunda çok hassas ve özellikle kirpiklerinin belirgin olmasını istemektedir. Bu amaçla kimyasal ürünlere ve fiyatı pahalı bir çok makyaj aletlerine para harcamaktadır. Bu yazımızda hiç bir kimyasal içermeyen ve kirpikleri doğal olarak uzamasına yardımcı ve güçlendiren Saracoglu hocamızın kirpik uzatan kürüne yer vereceğiz.

Kirpik Uzatan ve Güçlendiren Kür Tarifi

REKLAM

Malzemeler:

REKLAM
X
  • 2-3 damla kastor yağı ( Hint yağı olarak geçer)
  • 1 damla zeytinyağı
  • 1 damla biberiye yağı
  • Yarım çay aloe vera sıvısı

Uygulanışı oldukça basit olan bu kürde, tüm malzemeleri karıştırıp pamuk, temiz bir bez parçası, kulak temizleme çubuğu veya maskara aleti ile bu karışımı kirpiklerimize uyguluyoruz.

Eklediğimiz yağlarda bulunan besleyici besin maddeleri hem kirpiklerin hızlı uzamasına yardımcı olacak, hem de daha güçlü yapıyı kavuşmasını sağlayacaktır. Karışıma eklediğimiz aloe vera sıvısı da hem karışımın sürülebilir duruma gelmesini hem de kirpiklerde akmadan durmasına yardımcı olur.

Aynı zaman makyaj yaparken de bu karışımı sürebilirsiniz. Kirpiklerin istenilen görünüme gelmesine yardımcı olacaktır. Doğal bir makyaj ürünü olarak görebilirsiniz. Hem de hiç kimyasal içermeyen ve en ucuz şekilde faydalanacaksınız.

2. Kür Tarifi

Malzemeler:

  • 2-3 damla badem yağı
  • 2 damla zeytinyağı
  • Yarım çay kaşığı aloe vera

Yine diğer küre benzer olarak aynı şekilde uygulama yapıyoruz. Bu esansiyel yağlarda yer alan maddeler kirpikleri besleme özelliğine sahiptir.

Kimyasal içerikli maskaralar kirpiklere zarar verir. Hava almasını engeller ve gün boyu güneş ışığından da faydalanmasını engeller. Bu yüzden kimyasal ürünler yerine bu doğal kürleri uygulamanızı tavsiye ediyoruz.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz