Saracoglu Kireçlenme İçin Çınar Yaprağı Kürü

0
14355

Kireçlenme sorunu özellikle ilerleyen yaşlarda hareketin azalması ile ortaya çıkan sorunların başında yer alır. Kireçlenme ilk etapta hafif ağrılar ile başlayıp ilerleyen zamanda ağrılar artabilir. Bu yüzden ilk etaptan itibaren dikkat etmemiz gereklidir. Dizlerde kireçlenme, kollarda, bacakta, bel ve boyunda, parmaklarda pek çok farklı bölgede kireçlenmeye rastlanmaktadır. Yazımızda saracoglu çınar yaprağı kürü ile kireçlenme sorunun çözemeye yardımcı olacağız.

Neden Çınar Yaprağı?

Geçiş yıllarda İbni Sina, geleneksel doğu tıppı, Çin tıppında çınar yaprağı kemik ve eklem ağrıları için sık sık kullanılmakta ve tavsiye edilmekteydi. Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile yapılan çalışmalarda çınar yaprağında; antioksidan, glikozit, triterpenoid, fitoller, flovonoidler gibi pek çok farklı ve değerli besin maddeleri içermektedir. Bu maddeler kemik yapısının yenilenmesine ve kirecin atılmasına yardımcı olmaktadır.

Yapılan çalışmalarda romatizma sorunu üzerinde de olumlu etkileri tespit edilmiştir. Kısacası kemik sağlığı için en etkili gıdalar arasında çınar yaprağı yerini almıştır.

Aktardan satın alacağınız çınar yaprakları demliğe ekleyin ve kısık ateşte kaynamaya bırakın. Kaynama esnasında 5 dakika kadar kaynatın. Sonrasında bu çayı içebilirsiniz. Tatlandırmak için limon ekleyebilirsiniz. Bu kürü haftada 2 kere içmeniz yeterli olacaktır.

Bu küre ek olarak spor yapmanızı tavsiye ediyoruz. Evde olsanız bile yürüyüş yapın, ağrılı olan bölgeyi çalıştırın. Örnek olarak dizinizde ağrı veya kireçlenme varsa dizleri çalıştırın. Günlük mutlaka en az 30 dakika yürüyüş yapmanızı tavsiye ediyoruz. Ufak da olsa spor ve çınar yaprağı kürü ile kireçlenme sorununu kökten yok edeceğinizden şüpheniz olmasın.

Uyarılar:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Web sitemizin ayakta durması için reklam gelirlerini kullanıyoruz.Lütfen reklam engelleyiciyi kapatıp sayfamızı yenileyin.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock