Saracoglu Keten Tohumunun Faydaları Nelerdir?

0
9725

Keten tohumu çok uzun yıllardır tüketilen faydalı bitkisel gıdalar arasında yer alır. Ancak günümüzde tüketimi her geçen gün biraz daha azaldığını görüyoruz.

REKLAM

Bu amaçla faydalarından bahsedip tüketimini arttırmanızı öneriyoruz. Çünkü çok değerli besin maddeleri içeren keten tohumu, özellikle bayanların istediği gibi zayıflamanıza yardımcı olmaktadır. Şimdi Saracoglu keten tohumunun faydaları nelerdir göz atalım:

REKLAM
X

Saracoglu Keten Tohumunun Faydaları Nelerdir?

1: Zayıflamanıza Yardımcıdır

Keten tohumu çok ciddi oranda lif içermektedir. Lifler zayıflamak çok etkilidir. Öncelikle midede yer kaplayıp erkenden doymamıza yardımcı olur. Bağırsaklarda su alıp şişerek hareketlenmeyi kolaylaştırır. Toksinlerin dışarı atılmasını hızlandırır. Boşaltımı kolaylaştırır.

2: Diyabeti Önler

Şeker hastalığına karşı önemli etkileri vardır. Ani şeker yükselmesini önler. Gıdaların kana geçiş hızını yavaşlatarak gün boyu sağlıklı bir şekilde sindirime yardımcı olur.

3: Kansızlığı Önlemeye Yardımcı Olur

Diğer bir çok bitkisel gıdaya oranla ciddi oranda demir minerali içerir. Bu da kansızlığı önlemede etkilidir. Demir minerali olmadan kırmızı kan hücrelerinin üretimi mümkün olmaz. Keten tohumu bu konuda da olumlu etkileri vardır.

4: Kalsiyum İçeriği

Ciddi oranda kalsiyum içerir. 100 gram keten tohumu ortalama günlük ihtiyacın % 70 ini karşılar. Bu bakımdan da kemiklerin güçlenmesine yardımcı olmaktadır.

5: Serbest Radikalleri Uzaklaştırır

İçeriğinde antioksidan ile serbest radikalleri vücuttan uzaklaştırılmasına yardımcı olur. Kanser ve tümör hücrelerinin oluşumunu engeller.

Keten Tohumu Kürü Tarifi

  • 2 litre sıcak su
  • 7-8 yemek kaşığı keten tohumu
  • Yarım limon

Yapımı oldukça basit bu kürde keten tohumunun suyundan faydalanacağız. Keten tohumlarını 2 litre sıcak suya ekleyip 5-6 saat bekledikten sonra bu suyu içebilirsiniz. Kür olarak bu şekilde uygulayabileceğiniz gibi ketem tohumunu direkt olarak da tüketebilirsiniz. Tadı hoşunuza gitmiyor ise suyunu için, hoşunuza giderse yemeklere ekleyip tüketin. Tercih sizin..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz