Saracoglu Kaş ve Kiprik İçin Uzatma Kürü

1
25047

Merhaba sevgili okurlarım. Yüzümüzü ortaya çıkaran ve daha net bir görüntü olmasına katkı sağlayan mimiklerimizin dahi net bir şekil almasını sağlayan kaşlarımızdır. Dağınık bir şekilde veya düzgün olmadığı durumlarda kaşa müdahale edilip istediğimiz gibi şekillendirebiliyoruz. İstediğimiz gibi şekillendirebildiğimiz ve hemen müdahele edebilmemiz bu kadar kolay ve mümkünken yapılan ufak bir hata istemediğiniz sonuçlara neden olabilir. Kaşın incelmesi veya yanlış yerden çekilen tüy yüzünüzün ifadesinin değişmesine neden olabilmektedir.

Kirpikler ise, doğuştan kıvrımlı ve uzun değilse şekil vermek amacıyla çeşitli yöntemlere başvurmaktayız. İstediğimiz kıvraklığa ve uzunluğu sağlamak için birçok yöntem vardır. En basit yöntemi makyaj malzemelerinden olan maskaradır. Ancak ucuz veya su bazlı makyaj malzemeleri kirpiklerinizin dökülmesine sebep olabilir.

Dışarıdan ilk gözüken yüzümüz ve yüzümüzün şeklini belirleyen kaş ve kirpiklerimizi doğal yollarla uzatıp esnekliği sağlayacak ve aynı zamanda besleyip gürleşmesine yardımcı olacak yöntemler nelerdir? detaylarına bakalım.

 

1- Hint yağı:

Aktarlar veya makyaj ürünleri satan mağazalarda dahi rahatlıkla bulabileceğiniz hint yağı, kaş ve kirpiklerinizi besleyerek gürleşmesini sağlar. İçinde bulunan protein ve yağ asitleri sayesinde kıl köklerini besleyerek kaşlarınızın gürleşmesini sağlar.

Yatmadan önce birkaç damla parmaklarınıza döküp kaşlarınıza ve kirpiklerinize masaj yapar şekilde uygulayın. Yarım saat beklettikten sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayın. Düzenli bir şekilde devam ettiğinizde faydasını göreceksiniz. Saracoglu hocamızın tavsiye ettiği kaş ve kiprik uzatma kürlerini uygulamanızı tavsiye ediyoruz.

Hindistan cevizi yağı hem kıl köklerini besleyerek kaşlarınızın gürleşmesini ve dökülmesini önler hem de yüzünüzdeki kan dolaşımını iyileştirir. Hindistan cevizi yağı E vitamini bakımından oldukça zengin , E vitamini ise tüyleri besleyen vitamindir.

Akşam yatmadan önce pamuk yardımıyla kaşlarınıza ve kirpiklerinize uygulayıp yatın. Sabah uyandığınızda köpüklü ve bol su ile yüzünüzü yıkayın. Haftada 2 kez uygulasanız dahi olumlu sonuçlar elde edeceksinizdir.

3- Yumurta sarısı:

Yumurtayı sadece tüylerin gürleşmesi için değil çok iyi bir doğal maskedir. Yumurtanın sarısında keratin var ve bu keratin tüylerin dökülmesini önler.

Yumurtanın sarısını beyazından ayırıp sarısını kaşlarınıza kulak çöpü yardımıyla sürüp 20 dk bekletin. Daha sonra bol su ile yüzünüzü yıkayın.

4- Soğan suyu:

Kokusundan dolayı çok tercih edilmese de bu yöntemde kaşlarınızın ve kirpiklerinizin gürleşmesini sağlar.

Orta boy bir adet soğanı blenderdan geçirip macun haline getirin. Daha sonra ezmiş olduğunuz bu soğanı kaşlarınıza sürüp 1 saat bekleyin pamuk yardımıyla kaşlarınızdan temizyeyip yüzünüzü durulayın.

Bu ürünlerden herhangi birine alerjiniz olup olmadığına dikkat ediniz.

Sağlıklı günler dilerim..

 

 

 

 

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Web sitemizin ayakta durması için reklam gelirlerini kullanıyoruz.Lütfen reklam engelleyiciyi kapatıp sayfamızı yenileyin.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO