Saracoglu Karbonatın Kullanım Alanları Nelerdir?

0
42507

Pek çok faydası ile birlikte adında söz ettiren karbonat günlük yaşantımızda da pek çok konuda kolaylık sağlamaktadır. Yapısı gereği ile pek çok farklı amaç için kullanılmaktadır. Yazımızda bu pratik ve etkili yöntemleri sizler için listeleyeceğiz.

REKLAM

1: Boğaz Sorunları ve Bademcikler İçin

REKLAM
X

Özellikle kış aylarında sık sık hasta oluyorsanız 1 çay bardağı suyun içine 1 çay kaşığı karbonatı ekleyip karıştırın. Bu su ile gargara yaparak boğaz ve bademcikleri iltihaplara karşı koruyabilirsiniz.

2: Tırnak bakımı

1 barda suyun içine 1 kaşık karbonat ekleyip karıştırın. Ellerinizi bu suyun içine sokup 15 dakika kadar bekleyin. Tırnaklarınızın parladığını ve tırnak diplerinin yumuşadığını göreceksiniz.

3: Diş Temizliği

Diş temizliği ve dişleri beyazlatmak için haftada 1 kere diş macununa yarım çay kaşığı karbonat serperek yavaşça fırçalayın. Yumuşak fırçayı tercih edin. Haftada 1 kez uygulama dişlerinizi beyazlatmaya yeterli gelecektir.

4: Makyaj Temizleme ve Cilt Gözenekleri

1 çay kaşığı karbonata bir kaç damla su ekleyin. Krem kıvamına gelene kadar karıştırın ve yüzünüze sürüp 5 dakika bekledikten sonra yıkayın. Etkili bir şekilde cildi temizleyecektir.

5: Saçlar İçin

Şampuanınızın içine 1 çay kaşığı ekleyerek kepek sorunu engellenebilir, saç derisi yağlanmasını önler ve etkili bir şekilde temizlenmesine yardımcı olur.

6: Ortam Havası İçin

Sigara veya yemek kokusu olan odada açık bir şekilde karbonatı bekletin. Kalıcı kokuların önlenmesi için çok etkili olacaktır.

Aynı zamanda halı temizliği içinde kullanılır. Halınızın kokusu varsa üstüne elinizle karbonat serpin. 2 saat bekledikten sonra makinayla süpürün ve kokunun gittiğini göreceksiniz.

7: Buzdolabı İçin

Buzdolabı kokusu için açık bir şekilde karbonatı dolapta bekletin. Koku oluşumunu önleyecektir.

8: Aşırı Terleme İçin

1 yemek kaşığı sirke ile 1 yemek kaşığı karbonatı iyice karıştırın. Duştan sonra bu karışımı koltuk altına sürüp 15 dakika bekledikten sonra tekrar yıkayın. Ter kokusu ve terleme sorununu çözmede çok etkili olacaktır.