Saracoglu Karaciğer Yağlanması İçin Kür Tarifi

1
69192

Karaciğer yağlanması son zamanlarda ülkemizde sıkça rastlanan sorunlar arasında yer almaktadır. Bunun en büyük sebebi arasında hareketsizlik ve beslenme şeklidir. Yağlı gıdaların tüketimi, unlu gıdaların sık tüketilmesi en büyük etkenler arasındadır.

REKLAM

Bunlarla birlikte alkol tüketimi ve sigara tüketimi de karaciğer yağlanmasına sebep olmaktadır. Karaciğer yağlanması oluşması durumunda ise kilo alımı kaçınılmazdır. Çünkü vücut yağı, şekeri parçalamakta zorlanır. Toksinlerin dışarı atılması zorlanır. Sindirim enzimlerinin üretimi yavaşlar. Tüm bu sebeplerden dolayı da kilo alımı gerçekleşir.

REKLAM
X

Aynı zamanda karaciğer yağlanması toksinlerin parçalanmasını da engeller. Örnek olarak ilacın yan etkilerini karaciğer tarafından tolere edilir. Eğer karaciğer yağlanması varsa bunun yan etkileri de vücutta kalır.

Tüm bu etkenlerden dolayı karaciğer yağlanmasından korunmamız gerekmektedir. Beslenmenize dikkat ederek, spor yaparak ve verdiğimiz bu kür tarifi ile bu sorunu aslında çok kolay bir şekilde çözebilirsiniz.

Saracoglu Karaciğer Yağlanması İçin Kür Tarifi

  • 1 su bardağı zeytinyağı
  • 10 diş sarımsak
  • 1 kaşık taze rendelenmiş zencefil

Tüm malzemeleri karıştırıp rendeleyin. Sarımsakları iyice ezin ve yine zencefili de iyi bir şekilde ezin. 1 gün beklettikten sonra bardağı 3 e bölün ve her gece uyumadan önce 3 de birlik kısmını için. 1 hafta ara verdikten sonra yine bu küre devam edin.

Unlu ve şekerli gıdalardan uzak durup, belli bir süre spor veya yürüyüş yapıp bu kürü uyguladıktan sonra karaciğer yağlanmasını 1 ay gibi kısa sürede kökünden yok edebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta sabırdır. Gün içinde hiç bir şekerli ürünü tüketmemeniz gerekmektedir. Bu sayede kür etkisini gösterecektir.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz